Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Аграрният министър смята, че искат оставката му заради преброяването на животните

Кирил Вътев
Снимка: БГНЕС

Правителството подписа споразумение с Българската аграрна камара, уреждащо паричното подпомагане на за земеделците и изплащането на т. нар. "украинска помощ". Обещано е да се променят редица закони и да има преговари с Еврокомисията за условията по зелената сделка, които засягат земеделския сектор. Създава се работна група, която месечно ще отчита изпълнението на договореното. 

Директорът на Държавен фонд Земеделие Георги Тахов не пожела да назове сумите за подпомагане, които ще се разпределят между земеделците. Аграрният министър Кирил Вътев заподозря, че продължаващите протести с настояване за неговата оставка са заради започнали проверки: "Еврорегламентът изисква всички животни да бъдат идентифицируеми с електронни устройства. За да закупим тези устройства, трябва да преброим животните, а те ни упрекнаха, че така ги тероризираме".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 февруари 2025 г.

На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..

публикувано на 19.02.25 в 19:00

Обявен е жълт код за мразовито време за почти цялата страна

В четвъртък  минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..

публикувано на 19.02.25 в 18:40

България почита паметта на националния си герой Васил Левски

С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в  София . Почит ще отдадат и държавният глава..

публикувано на 19.02.25 в 18:02