Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Книгата „Българската Църква в Предпоследните времена“ поставя акцент върху избора на Български патриарх

Снимка: https://www.facebook.com/orthbulgaria/

Броени дни преди патриаршеския избор, в София (зала "София Сити"), богословът Георги Тодоров представи книгата си "Българската Църква в Предпоследните времена", която предизвика бурни дискусии в социалните мрежи, съобщава форумът Православна България. В изданието са събрани статии на юриста Александър Тодоров и богослова Георги Тодоров, посветени на настоящата криза в Православната Църква.

Включени са и текстове от съвременни гръцки богослови, които обръщат внимание на тежките канонични нарушения, които извършва Цариградският патриарх Вартоломей в стремежа си да подчини всички поместни православни църкви, в т.ч. и българската. Авторите обръщат внимание на тежките последици, в случай че Българската Патриаршия изгуби своята самостоятелност, а също и на високите залози при предстоящия в края на месеца избор за български патриарх.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Светът на траките" е парк за любителите на античното наследство

В Долината на тракийските царе, под село Шипка, където са най-значимите гробници на владетелите от Одриската държава , Община Казанлък откри тематичния парк  "Светът на траките". Туристическият център предлага на любителите на историята и..

публикувано на 02.05.24 в 15:20
Възстановка на Априлското въстание в Клисура

С възстановка в Клисура отбелязват 148 години от Априлското въстание

148-та годишнина от Априлското въстание - повратен момент в борбата за освобождение на България от османско владичество, ще бъде отбелязана днес с възстановка в подбалканския град Клисура. Десетки членове на дружество "Традиция" с оригинални носии и..

публикувано на 01.05.24 в 09:23

1 май 1879 година - рождената дата на първата българска пощенска марка

На 1 май 1879 година са пуснати в обращение първите български пощенски марки, наричани по онова време "сантими". Номиналната им стойност била 5 сантима, тъй като към онзи момент не е съществувала българска парична единица. На тях бил изобразен..

публикувано на 01.05.24 в 07:45