Първата група от 37 български ученици заминава днес за Измир, за да се присъедини към Space Camp Тürkiye. През това лято общо 201 деца от България ще участват в космическия лагер, половината от които със стипендии.
Space Camp Turkiye e един от двата космически центъра за обучение в света, създадени по модел на НАСА. Интересът към него е голям и неслучайно българските ученици заемат второто място след домакините по брой спечелени медали в рамките на лагера.
“Най-мотивиращ за децата е фактът, че това, което виждат по филмите, изведнъж се появява пред очите им и те участват в него”, казва Александър Ангелов от маркетинг екипа на центъра. Той дава за пример осъществяването на мечтата за полет в Космоса: “Изведнъж на 12 години в Спейс кемпа можеш да се качиш в совалка и да я управляваш.” По този начин децата разбират, че ако наистина искат нещо, могат да го постигнат и това буквално променя мирогледа им на много ранна възраст, вярва Александър Ангелов.
Български деца ще се подготвят за астронавти в космическия център Space Camp в Измир
Друго предимство на космическия лагер е че учениците създават приятелства с връстници от различни части на планетата.
Интересът на децата към космонавтиката се увеличава, казва Диляна Георгиева от маркетинг екипа на центъра. “За тях става по-реално и достижимо, когато могат да видят, да пипнат, да усетят как би се чувствало тялото им при 1/6 гравитация, сякаш са на Луната. Няма дете, което да не е изкушено от Космоса и преживяването в космическия лагер прави тази мечта реалистична”, добавя тя.Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
Радио България отбелязва своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България днес" на..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на БНР – Радио България, е била повече от работно място за редица популярни имена от родната..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..