Григор Димитров се нареди сред 16-те най-добри на Уимбълдън

Григор Димитров

Григор Димитров постигна трисетова победа (6:3, 6:4, 6:3) над френския ветеран Гаел Монфис по пътя си към четвъртия кръг на Уимбълдън. Така той за втора поредна година достига до тази фаза на турнира.

Поставеният под номер 10 българин се справи с лекота с 37 годишния си съперник и срещата продължи само час и 47 минути. Това е втора победа на Григор Димитров над Гаел Монфис от общо шест мача. В следващия кръг негов съперник ще бъде руснакът Даниил Медведев или германецът Ян-Ленард Щруф.

След мача Григор Димитров заяви, че се чувства отлично и е готов за нови предизвикателства.