Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Лудогорец" взе удобен аванс от 2:0 преди реванша с "Динамо Минск"

Снимка: БТА

Българският футболен шампион "Лудогорец" победи беларуския "Динамо Минск" с 2:0 в първи мач от втория предварителен кръг на "Шампионската лига". Заради войната в Украйна реваншът ще се играе в Унгария на 31 юли. Резултатът беше открит след като в 9-та минута звездата на "Лудогорец" Якоб Пьотровски изведе централния нападател Бърнард Текпетей, който успя да се разпише.

В самия край на първото полувреме Тодор Неделев и Ивайло Чочев чрез няколко двойни подавания успяха да изненадат отбраната на гостите. Неделев се оказа очи в очи с вратаря на гостите. Българският национал беше повален на тревата и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. Самият Неделев се нагърби с изпълнението и в 44-та минута на двубоя покачи на 2:0. През второто полувреме българите изпуснаха още няколко създадени голови възможности.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румен Радев и Карлос Насар

Карлос Насар бе избран за спортист №1 на България

Олимпийският, световен и европейски шампион по вдигане на тежести Карлос Насар е "Спортист на годината" за 2024 г. 137 спортни журналисти се включиха в 67-ата анкета "Спортист на годината". Специален гост на церемонията в София бе президентът на..

публикувано на 25.02.25 в 09:32

В София започна международният турнир по бокс "Странджа"

Заместник-министърът на младежта и спорта Петър Младенов откри 76-ия международен турнир по бокс "Странджа" за 2025 г. В надпреварата, която ще се проведе от 24 февруари до 2 март в зала "София", участват над 220 боксьори от 4 континента –..

публикувано на 24.02.25 в 18:30
Александра Тончева

ММА състезателката ни Александра Тончева ще се бие за титла в Швеция

Професионалната ММА състезателка Александра Тончева ще влезе в битка за титлата на водещата шведска бойна организация "Battle of Botnia". Тончева ще се изправи срещу Нина Бек в главното събитие на галавечерта, която ще се проведе на 26 април в..

публикувано на 20.02.25 в 17:27