България е на 26-о място в класирането по медали на Олимпиадата в Париж

На завършилите Олимпийски игри в Париж България е на 26-то място по медали. За сравнение на Игрите в Токио 2020 България бе 30-та, в Рио 2016 54-та, в Лондон 2012 51-ва, в Пекин 2008 на 40-то място. България заема 15-а позиция от държавите в Европа и е 11-а от страните в ЕС. На Балканите първа е Румъния, която е на 23-то място с 9 отличия. Двете съседни страни имат равен брой златни отличия.

На първо място за четвърта поредна Олимпиада е отборът на САЩ със 126 отличия - 40 златни, 44 сребърни и 42 бронзови. Спортисти от 90 държави спечелиха медали на Игрите, на които участваха представители от 206 страни. Олимпийски титли завоюваха спортисти от 63 държави.

"Поздравления за достойното представяне на всички наши състезатели. България е горда със спечелените 7 медала", написа във Фейсбук служебният премиер Димитър Главчев. Той изказа и специални благодарности на Българския олимпийски комитет за представянето.