Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето остава горещо и без промяна до петък

Снимка: БТА

В четвъртък ще е слънчево, на много места и горещо. След обяд на запад ще има временни увеличения на облачността, но само на изолирани места в Рило-Родопската област ще превали. Минималните температури ще са между 17° и 24°, в София 17°. Максималните ще са от 30° до 40°, в столицата 35°. 

По Черноморието ще е слънчево, с югоизточен бриз. Температурите на въздуха ще са до 28-31°. Морската вода е 27-28°. Вълнението на морето ще е 3 бала. 

Над планините ще е слънчево, след обяд над западните масиви ще се заоблачи и превали. Максималната температура на 1200 м надморска височина ще е до 29°, на 2000 м до 22°.

В петък остава слънчево. Над западните масиви ще се заоблачава и след обяд може да превали.

В Европа над Великобритания облачността ще е значителна. Облачно с дъжд ще е в голяма част от Западна Европа и Южна Норвегия. На Пиренейския п-ов значителна облачност ще има в северната част и по Средиземноморието, с превалявания и гръмотевична дейност в Северна Испания. Слънчево ще е в Португалия, Западна Испания и Италия. В Централна и почти цяла Източна Европа ще е слънчево. 

Над Балканите ще е слънчево и горещо. След обяд над планините ще се заоблачава и може да превали.

В Лондон и Париж ще е 24° и 29°. В Берлин и в Москва се очакват 27° и 22°. В Мадрид и в Рим ще е 31° и 36°. В Атина и и Букурещ ще е 37°, в Истанбул 31°. Най-горещата евростолица ще е Белград с 39°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 23° и 28°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 29° и 27°. В Лос Анжелис се очакват 29°, в Маями и в Мексико сити ще e 32° и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще 18° и 24°. В Дубай и в Йерусалим ще е 41° и 34°.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10