Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Преводачката Джорджа Спадони разказва за срещите си с българската литература и възприятието ѝ в Италия

Снимка: FB /sofialiteraturehouse

Нова поредица събития "Преводачески далекоглед", организирана от "Къща за литература и превод", ще ни представи срещи с преводачи от български на други езици и техния поглед върху българската литература. Днес от 18 часа българско време на страницата на "Къщата за литература и превод" във Фейсбук онлайн ще можем да се срещнем с преводачката от български на италиански Джорджа Спадони. Тя ще ни разкаже как вижда българската литература в момента – какви тенденции забелязва, какво чете напоследък, какво превежда или би искала да преведе, каква е перцепцията на българската литература сред читателите и издателите в Италия.

Спадони е завършила е магистратура "Преводач-редактор" в СУ "Св. Климент Охридски" с италиански език, носителка е на наградата за литературен превод "Леонардо Пампури" (2018) и е финалистка за награда "Перото" за превода ѝ на "Всички на носа на гемията" на Деян Енев (Bottega Errante Edizioni, 2023). 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 14

В брой 14 на предаването слушайте : Един българин в Бундестага. Има ли интерес към политическа кариера в България? – интервю с 34-годишния Марин Йотов, съветник в германския парламент; Среща с Бианка Белова – един от най-успешните и..

публикувано на 22.08.24 в 12:00
Веселин Налбантов

Започнаха да изчезват и бягат азиатски работници от хотелите по Черноморието

"Има канал за прехвърляне на работници в Западна Европа", заяви зам.-председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Веселин Налбантов. От хотелите по българското Черноморие съобщиха, че сезонни работници от Непал и Шри Ланка са..

публикувано на 22.08.24 в 10:43

Оцелявай трудно или как да остарееш достойно с българска пенсия

Българските пенсионери живеят в условия, които не им позволяват да се радват пълноценно на старините си, за разлика от техните връстници в по-развитите държави, смята психиатърът д-р Владимир Симов, който от дълги години практикува професията..

публикувано на 22.08.24 в 09:25