С инициативата “Разходи се с кардиолога си” в големи български градове беше отбелязан днешният Световен ден на сърцето.
Организаторите от Дружеството на кардиолозите в България акцентираха върху редовната умерена физическа активност, която е основен фактор за профилактиката на сърдечно-съдовите заболявания. Правейки заедно здравословна разходка, участниците имаха възможност да разговарят с лекарите и да получат информационни материали.
Един от възползвалите се от инициативата беше Димитър Костов от Смолян, който от една година живее с трансплантирано сърце.
Сърдечно-съдовите заболявания продължават да бъдат водещата причина за смърт у нас. И тъй като целта на профилактиката е от най-ранна възраст да бъде установен здравословен начин на живот, от 30 септември до 4 октомври в някои училища в страната ще се проведе Седмица на сърцето. В час на класа учениците ще бъдат запознати с основните рискови фактори за сърдечно-съдовото здраве и с полезни навици, с които да го пазят и укрепват през целия живот.
Световният ден на сърцето ще завърши с шоу пред столичния Национален дворец на културата, в което 50 дрона ще изрисуват сърце.Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен Радев на среща с председателя на Европейския съвет Антонио Коща в рамките на Мюнхенската конференция..
Газопроводът "Балкански поток“ няма да бъде обект на наложени от САЩ санкции за транзакции с "Газпромбанк“. Това става ясно от писмен отговор на депутатско питане до енергийният министър Жечо Станков. На 23 декември 2024 г. министерството на външните..
Радио България отбелязва своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч! Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България днес" на..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..