Eмисия новини
от часа
Nurgyll Salimova

Humbja e dytë për Nurgyll Salimova në Turneun e Pretenduesve

Nurgyll Salimova humbi nga Aleksandra Gorjaçkina në Turneun e Pretenduesve për titullin botëror të shahut në Toronto. Shahistja bullgare të premten më 12 prill do të luajë me figurat e zeza kundër shahistes Katerina Lagno nga Rusia. Pas..

11.04.24 10:01 |
Kubrat Pulev (djathtas) në ndeshjen kundër ukrainasit Ihor Shevadzutsky

Kubrat Pulev fitoi rripin e kampionatit pas fitores në Sofje

Këtë fundjavë Kubrat Pulev fitoi titullin ndërkombëtar të Shoqatës Botërore të Boksit në kategorinë e rëndë pasi mposhti ukrainasin Ihor Shevadzutsky me vendim unanim. Para mbi 8000 shikuesve në Arena Sofja, Pulev mposhti kundërshtarin e tij në..

01.04.24 08:35 |
Grigor Dimitrov

Pas një ndeshjeje dramatike me Zverevin, Grigor Dimitrov shkon në finale në Miami

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u kualifikua në finale në turneun “Masters” në Miami të SHBA-ve. Kjo ndodhi pas një beteje dramatike që zgjati 2 orë e 39 minuta kundër kampionit olimpik dhe numrit 5 të botës Alexander Zverev, e cila..

30.03.24 12:17 |

Tenistja jonë Denisllava Gllushkova shkon në gjysmëfinale

Në turneun në Antalia të Turqisë, tenistja bullgare Denisllava Gllushkova vazhdon paraqitjen e saj madhështore. Sofjanasja shënoi fitoren e tetë radhazi dhe u kualifikua në gjysmëfinalen teke. Për një orë e 44 minuta, Gllushkova fitoi 6:2, 6:2 ndaj..

22.03.24 16:34 |
Lija Karatançeva

Lija Karatançeva vazhdon në raundin e dytë të turneut të tenisit në Santo Domingo

Bashkatdhetarja jonë Lija Karatançeva u kualifikua në raundin e dytë në turneun e tenisit në sipërfaqe të fortë në Santo Domingo (Republika Domenikane) me një fond shpërblyes prej 25 mijë dollarësh. Sofjanasja 20-vjeçare mundi Elysia Bolton..

06.03.24 12:21 |
Kristijan Nikollov

Paraqitje e suksesshme e Kristijan Nikollovit në kualifikueset për Parisin

Boksieri ynë Kristijan Nikollov filloi me fitore në kualifikimet olimpike në Busto Arsizio të Italisë. Në kategorinë deri në 80 kilogramë, kombëtarja e Bullgarisë fitoi me votën e gjyqtarëve 4:1 ndaj përfaqësuesit të Izraelit, Daniel Ilyushonok. Ky..

05.03.24 11:39 |

Vajzat bullgare me medalje nga Kupa e Botës në Skermë

Ditën e diel, 21 janar, Mihaela Stefanova, Viktoria Velisllavova dhe Raja Jagova, nën drejtimin e trajnerit Daniell Bojaxhiev, u bënë kampione në garën ekipore të shpatës në turneun e skermës për Kupën e Botës për vajza në Tashkent (Uzbekistan). Me..

22.01.24 11:23 |

Grigor Dimitrov është në raundin e tretë të Australian Open

Tenisti më i suksesshëm bullgar Grigor Dimitrov për të nëntën herë në karrierën e tij arriti në raundin e tretë të Australian Open. Kjo ndodhi pasi bullgari i renditur i 13 në skemë mundi Thanasi Kokkinakis 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 pas 3 orë e gjysmë lojë...

18.01.24 17:19 |
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov bëri një rikthim në ndeshjen ndaj Marton Fucsovics në Melburn

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e dytë të kampionatit të tenisit Australian Open. Tenisti më i mirë bullgar mposhti hungarezin Marton Fucsovics me 4:6, 6:3, 7:6(1), 6:2 në një ndeshje që zgjati tre orë e gjysmë. Bullgari, i cili renditet..

16.01.24 11:44 |

Grigor Dimitrov triumfoi me titullin në Brisbane

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov u gëzua me titullin e turneut të tenisit në Brisbane (Australi) nga seria ATP 250 me një fond shpërblyes prej 661 585 dollarësh. Bullgari i renditur i dytë mundi numrin 1 Holger Rune nga Danimarka me 7:6..

07.01.24 19:49 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна