Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 1 prillin

Nesër, më 1 prill , temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5° dhe 10°, në Sofje rreth 7°. Para mesditës kryesisht në veriperëndim të Bullgarisë do të ketë reshje shiu, ndërsa pasdite do të ketë reshje shiu edhe në pjesën tjetër të vendit...

31.03.23 17:35 |

Parashikimi i motit për 15 marsin

Të mërkurën temperaturat minimale në Bullgari do të jenë nga 0° deri në 5°. Në Sofje do të jetë 3°. Gjatë ditës do të ketë vranësira nga perëndimi dhe pas mesditës do të ketë reshje shiu. Temperaturat maksimale do të jenë nga 9° në perëndim deri..

14.03.23 20:25 |

Parashikimi i motit për 8 marsin

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga 1 deri në 6°, më të ulëta në luginat e Bullgarisë Perëndimore. Në Sofje do të jetë 1°. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 15 deri në 20°, në kryeqytet rreth 15°. Mbi Detin e Zi do të..

07.03.23 20:15 |

Parashikimi i motit për 2 marsin

Gjatë natës dhe ditën e enjte më 2 mars do të mbajë mot me vranësira dhe mjegull. Në shumë vende, kryesisht në Bullgarinë Perëndimore, ndërsa në mbrëmje dhe gjatë natës me të gdhirë e premtja edhe në Bullgarinë Qendrore do të ketë reshje të..

01.03.23 20:25 |

Parashikimi i motit për 25 shkurtin

Gjatë natës vranësirat do të zvogëlohen dhe në pjesën më të madhe të vendit do të mbizotërojë mot i kthjellët. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jug-jugperëndimor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2° dhe 7°, në Sofje..

24.02.23 18:45 |

Parashikimi i motit për 22 shkurtin

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët. Era do të dobësohet dhe në shumë zona të gjysmës perëndimore të vendit do të shuhet. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 1° dhe 6°, në Sofje rreth 1°. Të mërkurën , do të mbajë mot..

21.02.23 20:30 |

Parashikimi i motit për 16 shkurtin

Temperaturat minimale të enjten do të jenë nga minus 5 deri në 0°, në Sofje do të jenë rreth minus 4°. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me erë të dobët jugperëndimore. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 10 deri në 15°, në..

15.02.23 20:25 |

Parashikimi i motit për 14 shkurtin

Të martën temperaturat minimale do të jenë nga minus 4 deri në 1°, në Sofje - minus 2°. Gjatë ditës do të fryjë erë e fortë veriperëndimore në Fushën e Danubit dhe në pjesën perëndimore të Ultësirës së Trakisë së Epërme dhe përgjatë luginës së..

13.02.23 20:25 |

Parashikimi i motit për 31 janarin

Në fillim të natës pas thyerjes së përkohshme të vranësirave ato do të rriten sërish deri në mëngjes nga perëndimi dhe do të fryjë erë veriperëndimore. Në disa vendbanime do të ketë reshje dëbore, kryesisht në zonat malore. Temperaturat..

30.01.23 20:30 |

Parashikimi i motit për 24 janarin

Të martën moti do të jetë me vranësira. Me një erë mesatare nga drejtimi verilindor do të depërtojë ajër i ftohtë. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 1 deri në 4°, ato maksimale nga 2 deri në 7°. Në Sofje temperatura minimale do të..

23.01.23 20:25 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна