Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për 18 qershorin

Deri të enjten do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë

Foto: Valerija Vasileva

Ditën e martë do të jetë me diell dhe nxehtë. Pas mesditës do të mbajë vranësira në zonat malore dhe në verilindje të Bullgarisë do të ketë vranësira dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16 dhe 20°, në Sofje 16°. Maksimumi do të jetë nga 31 deri në 37°, në kryeqytet 31°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi me erë mesatare juglindore. Temperaturat e ajrit do të jenë 26-29°. Uji i detit është 23-24°. Eksitimi i detit do të jetë 1-2 ballë.

Do të mbajë mot me diell në zonat malore me erë mesatare veriperëndimore. Pas mesditës do të mbajë vranësira në masivët e Bullgarisë Perëndimore dhe Qendrore dhe në disa vende do të ketë reshje shiu dhe bubullima. Temperatura maksimale në 1200 m mbi nivelin e detit do të jetë deri në 24°, në 2000 m deri në 17°.

Ditën e mërkurë moti do të jetë i pandryshuar, nuk priten reshje.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Radev dhe Mickoski

Në Shkup arsyetohen me mungesën e një qeverie të rregullt në Sofje

Presidenti bullgar Rumen Radev bisedoi me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Hristian Mickoski gjatë forumit në Pallatin Blenheim në Britaninë e Madhe. Kreu i shtetit ka shprehur shpresën se Shkupi do të përshpejtojë zbatimin e Marrëveshjes..

botuar më 24-07-19 10.51.PD

Çdo 20 minuta raportohet një zjarr i ri në vend

Në fshatrat Krajnevo, Voden dhe Sharkovo punohet në 3 fronte. Çdo 20 minuta, ka një raport për një zjarr të ri në vend, tha ministri i brendshëm në detyrë Kalin Stojanov në një konferencë në fshatin Mamarçevo, komuna e Boljarovos. Nuk ka asnjë..

botuar më 24-07-19 9.39.PD

Parashikimi i motit për 19 korrikun 2024

Gjatë natës do të jetë kryesisht i kthjellët me rritje të përkohshme të vranësirave në Bullgarinë Perëndimore, ku në disa zona do të ketë reshje shiu rreth mesnatës. Ditën e premte para mesditës do të jetë kryesisht me diell. Do të fryjë..

botuar më 24-07-18 7.35.MD