Eмисия новини
от 15.00 часа
Gjenerali Atanas Atanasov

Kreu i Komisionit të Kontrollit të Shërbimeve Speciale ka dhënë dorëheqjen

Bashkëkryetari i grupit parlamentar “Po e vazhdojmë ndryshimin – Bullgaria Demokratike” (PP-DB), gjen. Atanas Atanasov, ka dhënë dorëheqjen si kryetar i Komisionit për kontrollin mbi shërbimet e sigurisë, aplikimin dhe përdorimin e mjeteve speciale..

20.09.23 16:26 |

Prokuroria po heton një ish-ministër të brendshëm për pastrim parash

Prokuroria po punon mbi një informacion kundër një ish-ministri të brendshëm dhe një deputeti aktual në Kuvendin e 48-të Popullor. Sipas informacionit, ish-ministri i brendshëm u ka urdhëruar vartësve të tij që të mos denoncojnë në Prokurori, Agjencinë..

18.01.23 17:10 |

Fillon një aksion në shkallë të gjerë kundër drejtimit të automjeteve nën ndikimin e drogës

Nis një fushatë e gjerë kundër drejtimit të automjeteve nën ndikimin e substancave narkotike. Kështu ka bërë të ditur në një konferencë të jashtëzakonshme kryeministri në dorëheqje Kirill Petkov. "Ne vendosëm t'u shpallim luftë të gjithë..

07.07.22 17:39 |
Ministri Rashkov

Ministri i brendshëm në dorëheqje: Vendimi për dëbimin e diplomatëve rusë nuk është marrë nga një njeri

Vendimi për dëbimin e 70 diplomatëve rusë nuk është marrë nga një njeri, tha ministri i brendshëm i dorëhequr Bojko Rashkov. Ai shpjegoi se çështja lidhur me numrin e diplomatëve në Ambasadën Ruse është diskutuar si në mbledhjet e Këshillit të..

30.06.22 16:57 |

Kryeministri Kirill Petkov: Jemi gati për të formuar një qeveri të pakicës

Është më mirë të kemi një qeveri të pakicës, sesa të na shtrëngojnë duart. Këtë e tha në një konferencë për mediat Kryeministri Kirill Petkov , pasi Sllavi Trifonov njoftoi se po i tërheq ministrat e “Ka një popull të tillë” dhe shpalli fundin e..

08.06.22 19:47 |
Süleyman Soylu (majtas) dhe Bojko Rashkov

Ministrat e Brendshëm të Bullgarisë dhe të Turqisë po diskutojnë për migracionin dhe sigurinë

Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu ndodhet për një vizitë zyrtare në Sofje. Në një konferencë për shtyp, Soylu dhe homologu i tij bullgar, Bojko Rashkov, diskutuan çështje me interes të ndërsjellë, si bashkëpunimi dhe shkëmbimi i përvojës midis..

07.06.22 18:49 |
Zëvendëskryeministri Asen Vasilev

Prokuroria ka filluar një procedurë paraprake kundër Zëvendëskryeministrit Asen Vasilev

Ministri i Brendshëm Bojko Rashkov njoftoi se Prokuroria ka nisur një procedurë paraprake kundër Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Financave Asen Vasilev. Sipas Rashkov, kjo ka ndodhur pas një sinjali dërguar Prokurorit të Përgjithshëm..

23.03.22 19:37 |
Ish-Kryeministri Bojko Borisov

Ish-Kryeministri Bojko Borisov është ndaluar për 24 orë

Pas një kontrolli dy orësh, kreu i partisë më të madhe parlamentare opozitare dhe ish-Kryeministër i Bullgarisë Bojko Borisov u dërgua në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë Kombëtare me një urdhër ndalimi 24 orësh. “Asnjë akuzë nuk është..

18.03.22 10:17 |

Bojko Rashkov ka zhvilluar një takim pune me Laura Kövesi

Ministri i Punëve të Brendshme Bojko Rashkov dhe Kryeprokurorja evropiane Laura Kövesi diskutuan në një takim pune për veprimet e palës bullgare për krijimin e një ekipi hetues në MPB për të punuar mbi raste të Prokurorisë Evropiane. Laura..

17.03.22 14:26 |
Sotir Cacarov

Sotir Cacarov e ka depozituar dorëheqjen

Kryetari i Komisionit kundër Korrupsionit, Sotir Cacarov, ka kërkuar nga Prokuroria që të fillojë hetim të veprimeve të tij. Për këtë ai iu drejtua Kryeprokurorit Ivan Geshev. Shkaku janë fjalët e Kryeministrit Kirill Petkov se pas vendimit..

17.01.22 16:30 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна