Eмисия новини
от часа
Viktorija Tomova

Viktorija Tomova kapërceu Cvetana Pironkova dhe përsëri u bë raketa e parë në Bullgari

Viktorija Tomova është përsëri raketa e parë e Bullgarisë pas përfundimit të Kampionatit të Hapur të SHBA-së US Open. Tomova u ngjit dy vende në pozitën e 115-të në botë me 725 pikë. Numri i deritanishëm 1 i bullgarëve - Cvetana Pironkova, e cila..

13.09.21 18:21 |
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova u eliminua në raundin e parë të US Open

Tenistja Viktoria Tomova nuk arriti të luftojë për një vend në raundin e dytë të US Open dhe humbi nga Lauren Davis me 2: 1 sete. Një ditë më parë, përfaqësuesja jonë tjetër për gratë - Cvetana Pironkova, u mposht nga Daria Kasatkina. Sot,..

01.09.21 09:15 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova shkon në finalet e kualifikimeve të Wimbledon

Reketa e parë e Bullgarisë në tenisin e grave, Cvetana Pironkova, mundi Naiktha Bains të Britanisë me 6-1, 6-2 pas 54 minutash lojë. Kështu bullgarja u kklasifikua në raundin e fundit të kualifikimeve të Wimbledon. Cveti përfundoi me 11..

24.06.21 21:01 |
Cvetana Pironkova

Fillim i mirë për tenisten tonë Cvetana Pironkova në Wimbledon

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u kualifikua lehtësisht në raundin e dytë të kualifikimeve për Wimbledon, në Londër, në pjesëmarrjen e saj të 14-të në turneun Grand Slam. Raketa jonë e parë mundi në 6 minuta me 6: 1, 6: 0 amerikanen Usue..

23.06.21 16:26 |
Cvetana Pironkova

Tri bullgare vazhdojnë në raundin e dytë të Roland Garros

Cvetana Pironkova u klasifikuanë raundin e dytë të kualifikimeve në turneun e tenisit Roland Garros në Paris. Bullgarja bëri një kthesë dhe mundi ameriken Caroline Dolehide me 6-7, 6-2 dhe 6-4. Dolehide renditet e 164-ta në botë. Në raundin e dytë..

26.05.21 11:28 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova largohet nga turneu Yarra Valley në Melburn të Australisë

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova humbi në 1/8 finalet e turneut të tenisit WTA500 Yarra Valley në Melburn të Australisë. Ajo humbi nga amerikanja Serena Williams me 1:6, 4:6 dhe kështu regjistroi humbjen e saj të parë për vitin në ndeshjen e vet..

03.02.21 19:30 |
Cvetana Pironkova

Në Australi Cvetena Pironkova do të luajë kundër Serin Williams

Cvetana Pironkova u kualifikua në raundin e tretë WTA 500 të turneut të tenisit Yarra Valley Classic në Melbourne të Australisë. Tenistja N 1 e Bullgarisë mundi të nëntën në skemën Dona Vekic nga Kroacia me rezultat 1:6, 6:4, 6:2, njoftoi BGNES...

02.02.21 16:03 |
Cvetana Pironkova

Start i suksesshëm i Cvetana Pironkovës në Australi

Tenistja jonë më e mirë Cvetana Pironkova fitoi me lehtësi kundër ruses Liudmila Samsonova në raundin e parë të turneut Yarra Valley Classic në Melburn të Australisë me fond prej 565 mijë dollarësh. Bullgarja po vazhdon përpara në garë, me..

31.01.21 11:42 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova kapërceu kualifikimet e Kampionatit të Hapur të Australisë

Tenistja më e mirë bullgare Cvetana Pironkova kapërceu kualifikimet e Australian Open, të cilat u zhvendosën në Dubai për shkak të pandemisë së koronavirusit. Bullgarja e cila ishte me numër 21, mundi e 14-të Margarita Gasparjan (Rusi) me 6:3, 7:5..

13.01.21 11:41 |
Cvetana Pironkova

Cvetana Pironkova është sportiste e Bullgarisë për vitin 2020

Tenistja bullgare Cvetana Pironkova u zgjodh sportiste e vitit e Bullgarisë për vitin 2020. Pironkova e fitoi këtë titull për shkak të kthimit të saj gjatë vjeshtës në fushën e tenisit pas një mungese 3 vjeçare nga sporti. Akoma në turneun e..

30.12.20 18:18 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна