Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Viktoria Tomova u eliminua në raundin e parë të US Open

Viktoria Tomova
Foto: hunopen.hu

Tenistja Viktoria Tomova nuk arriti të luftojë për një vend në raundin e dytë të US Open dhe humbi nga Lauren Davis me 2: 1 sete.

Një ditë më parë, përfaqësuesja jonë tjetër për gratë - Cvetana Pironkova, u mposht nga Daria Kasatkina.

Sot, Grigor Dimitrov, i vendosur nën № 15 në skemë, do të dalë në fushë për ndeshjen e tij të dytë në turne dhe do të luajë kundër australianit Alexei Popyrin.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Për herë të parë Grigor Dimitrov do të luajë në gjysmëfinale në Indian Wells

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov vazhdon lojën e tij të mirë në turneun Masters në Indian Wells. Në një ndeshje nga çerekfinalet, bullgari tregoi shpirt luftarak dhe përsëri, pasi në raundin e 16 arriti të bëjë një kthesë në ndeshjen këtë..

botuar më 21-10-15 9.17.PD
Grigor Dimitrov

Me një kthesë dramatike, Grigor Dimitrov mundi Daniil Medvedev në Indian Wells

Grigor Dimitrov mundi numrin 2 të botës Daniil Medvedev nga Rusia me 4:6, 6:4 dhe 6:3 në raundin e 16 të turneut të tenisit Masters 1000 në Indian Wells. Dimitrov, i cili humbi në këtë fazë nga i njëjti kundërshtar në gusht në Sinsinati, këtë herë..

botuar më 21-10-14 2.22.MD
Borisllav Mihajllov

Borisllav Mihajllov mbetet në krye të futbollit bullgar

Borisllav Mihajllov u rizgjodh president i Unionit Bullgar të Futbollit në një votim shumë të kontestuar. Udhëheqësi i deritanishëm i futbollit bullgar fitoi me 241 vota kundër kundërshtarit të tij kryesor Dimitër Berbatov, për të cilin votuan 230..

botuar më 21-10-12 6.49.MD