Eмисия новини
от 12.00 часа

Parashikimi i motit për 22 dhjetorin

Të premten temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 3 deri në 2°, në Detin e Zi – do të jenë më të larta, në Sofje do të jetë minus 3°. Më 22 dhjetor në orën 5:27 të mëngjesit fillon dimri astronomik. Një front i ftohtë atmosferik do të..

21.12.23 19:25 |

Parashikimi i motit për 21 dhjetorin 2023

Të enjten temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 3 deri në 2°, në Sofje do të jetë 0°. Në lugina dhe përreth pellgjeve ujore do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta. Në Rrafshinën e Danubit erë veriperëndimore do të ulë temperaturat. Vlerat..

20.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 20 dhjetorin 2023

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët dhe do të fryjë erë e lehtë jugperëndimore. Mëngjesin dukshmëria do të zvogëlohet në ultësirat. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet minus 2° dhe 3°, në Sofje - rreth minus 2°. Të mërkurën para..

19.12.23 20:01 |

Parashikimi i motit për 19 dhjetorin

Gjatë natës moti do të jetë i kthjellët dhe pothuajse i qetë me temperatura minimale ndërmjet minus 4° dhe 1°, në Sofje - rreth minus 4°. Nesër, më 19 dhjetor, do të mbajë mot kryesisht me diell. Dukshmëria do të zvogëlohet përkohësisht në disa..

18.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Deri në mesditë në Bullgarinë Veriore reshjet do të pushojnë, ndërsa në jug do të vazhdojnë, por deri në mbrëmje do të dobësohen. Reshjet do të jenë të konsiderueshme në disa vende. Mbulesa e..

15.12.23 19:25 |

Parashikimi i motit për 15 dhjetorin 2023

Të premten reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në shumë rajone do të jenë të konsiderueshme. Para mesditës reshjet e shiut do të kalojnë në borë në zonat malore dhe në vendet verilindore të Bullgarisë. Deri në fund të ditës borë e lagësht do..

14.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 14 dhjetorin

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga 4 deri në 9°, në veriperëndim do të jenë pak më të ulëta, në Sofje 4°. Në mëngjes do të ketë mjegull në ultësira, fusha dhe pranë pellgjeve. Retë do të trashen gjatë ditës. Pas mesditës do të ketë reshje..

13.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 13 dhjetorin 2023

Gjatë natës vranësirat kryesisht të larta do të fillojnë të shtohen dhe në viset fushore do të formohet mjegull. Do të jetë pothuajse e qetë me temperatura minimale nga minus 1° dhe 4°, në Sofje - rreth 1°. Të mërkurën vranësitë do të jenë..

12.12.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 12 dhjetorin 2023

Të martën temperaturat minimale do të jenë nga minus 1 deri në 4°, në Sofje 0°. Para mesditës në vend do të ketë rritje të përkohshme të vranësirave, por vetëm në vende të izoluara do të ketë reshje të dobëta shiu, në male - borë e dobët. Pas..

11.12.23 19:15 |

Parashikimi i motit për 8 dhjetorin 2023

Të premten temperaturat minimale do të jenë nga minus 3 deri në 2°, në Sofje minus 1°. Gjatë ditës reshjet do të ndalojnë nga perëndimi, në disa vende reshjet e shiut do të përzihen me borë. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 1 deri në 6°, në..

07.12.23 18:29 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна