Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 27 dhjetorin

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët. Do të fryjë erë mesatare dhe përkohësisht e fortë nga drejtimi veriperëndimor, e cila pas mesditës do të dobësohet. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 4° dhe 9°, në Sofje rreth 3°, më të..

26.12.23 18:04 |

Parashikimi i motit për 26 dhjetorin 2026

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët. Temperaturat minimale do të jenë nga 2 deri në 7°. Në Sofje temperatura minimale do të jetë rreth 3°. Ditën e martë të datës 26 dhjetor do të mbajë mot kryesisht me diell. Do të fryjë erë..

25.12.23 18:44 |

Parashikimi i motit për 25 dhjetorin

Të hënën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 dhe 6°, në Sofje - 2°. Gjatë ditës do të jetë kryesisht me diell. Temperaturat do të vazhdojnë të rriten. Ato maksimale do të jenë nga 14 deri në 19°, në kryeqytet - 14°. Do të jetë me..

24.12.23 18:55 |

Parashikimi i motit për 22 dhjetorin

Të premten temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 3 deri në 2°, në Detin e Zi – do të jenë më të larta, në Sofje do të jetë minus 3°. Më 22 dhjetor në orën 5:27 të mëngjesit fillon dimri astronomik. Një front i ftohtë atmosferik do të..

21.12.23 19:25 |

Parashikimi i motit për 21 dhjetorin 2023

Të enjten temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 3 deri në 2°, në Sofje do të jetë 0°. Në lugina dhe përreth pellgjeve ujore do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta. Në Rrafshinën e Danubit erë veriperëndimore do të ulë temperaturat. Vlerat..

20.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 20 dhjetorin 2023

Gjatë natës moti do të jetë kryesisht i kthjellët dhe do të fryjë erë e lehtë jugperëndimore. Mëngjesin dukshmëria do të zvogëlohet në ultësirat. Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet minus 2° dhe 3°, në Sofje - rreth minus 2°. Të mërkurën para..

19.12.23 20:01 |

Parashikimi i motit për 19 dhjetorin

Gjatë natës moti do të jetë i kthjellët dhe pothuajse i qetë me temperatura minimale ndërmjet minus 4° dhe 1°, në Sofje - rreth minus 4°. Nesër, më 19 dhjetor, do të mbajë mot kryesisht me diell. Dukshmëria do të zvogëlohet përkohësisht në disa..

18.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Deri në mesditë në Bullgarinë Veriore reshjet do të pushojnë, ndërsa në jug do të vazhdojnë, por deri në mbrëmje do të dobësohen. Reshjet do të jenë të konsiderueshme në disa vende. Mbulesa e..

15.12.23 19:25 |

Parashikimi i motit për 15 dhjetorin 2023

Të premten reshjet do të përfshijnë të gjithë vendin. Në shumë rajone do të jenë të konsiderueshme. Para mesditës reshjet e shiut do të kalojnë në borë në zonat malore dhe në vendet verilindore të Bullgarisë. Deri në fund të ditës borë e lagësht do..

14.12.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 14 dhjetorin

Të enjten temperaturat minimale do të jenë nga 4 deri në 9°, në veriperëndim do të jenë pak më të ulëta, në Sofje 4°. Në mëngjes do të ketë mjegull në ultësira, fusha dhe pranë pellgjeve. Retë do të trashen gjatë ditës. Pas mesditës do të ketë reshje..

13.12.23 19:20 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна