Eмисия новини
от 02.00 часа

Parashikimi i motit për 7 shtatorin

Ditën e mërkurë do të mbajë mot me vranësira, në fusha - me mjegull, në disa vende me shi. Në pjesën perëndimore të fushës së Trakisë së Epërme dhe përgjatë Danubit mjegulla do të jetë e përhershme. Temperaturat minimale do të jenë nga 3 deri në..

06.12.22 20:20 |

Parashikimi i motit për 6 dhjetorin

Të martën do të mbajë mot me vranësira, në zonat fushore dhe me mjegull. Përgjatë Danubit mjegulla do të jetë e përhershme. Në veriperëndim të Bullgarisë do të bjerë borë. Temperaturat minimale do të jenë nga 2 deri në 7°, në kryeqytet – 2°...

05.12.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 3 dhjetorin

Gjatë 24 orëve në vijim do të mbajë mot kryesisht i vranët. Gjatë natës do të jetë pothuajse e qetë dhe në shumë vende do të krijohet mjegull, ndërsa në disa zona të Bullgarisë Juglindore do të ketë ende reshje të dobëta shiu. Gjatë ditës moti..

02.12.22 17:45 |

Parashikimi i motit për 30 nëntorin

Të mërkurën moti do të jetë me vranësira. Reshje të dobëta shiu do të bien kryesisht në Bullgarinë Jugore, ndërsa borë e dobët në rajonin paraballkanik. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 deri në 5°, ndërsa ato maksimale nga 3 deri në 8°...

29.11.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 26 nëntorin

Gjatë natës , vranësirat në pjesën më të madhe të vendit do të zvogëlohen deri në kthjellime. Era do të dobësohet dhe në shumicën e zonave do të shuhet. Të shtunën në mëngjes , më 26 nëntor, moti do të jetë i ftohtë me temperatura..

25.11.22 17:45 |

Parashikimi i motit për 22 nëntorin

Të martën temperaturat minimale do të jenë nga 1 deri në 6°, në Sofje rreth 1°. Deri në mesditë do të mbajë mot me diell në pjesën më të madhe të vendit. Pas mesditës do të ketë vranësira nga perëndimi. Në mbrëmje do të ketë reshje të dobëta..

21.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 19 nëntorin

Gjatë 24 orëve në vijim moti do të mbetet dinamik me transferimin e masave ajrore të ngrohta dhe të lagështa mesdhetare. Gjatë natës me kalimin e një cikloni mesdhetar në veriperëndim të vendit do të ketë reshje shiu vende-vende kryesisht në..

18.11.22 17:40 |

Parashikimi i motit për 15 nëntorin

Paraditja e së martës do të jetë me mjegull me vranësira të ulëta. Në disa vende do të bjerë shi. Temperaturat minimale do të jenë nga 1 deri në 6°, në Sofje rreth 1°. Në disa lugina të Bullgarisë Jugperëndimore temperatura do të zbresë deri në..

14.11.22 20:30 |

Parashikimi i motit për 12 nëntorin

Gjatë 24 orëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët. Kryesisht në gjysmën juglindore të vendit do të ketë reshje shiu, ndërsa në skajet juglindore do të ketë kushte për sasi të konsiderueshme. Në mbrëmje reshjet e shiut do të ndalen në..

11.11.22 17:35 |

Parashikimi i motit për 8 nëntorin

Paraditen e së martës do të ketë mjegull ose vranësira të ulëta vende-vende nëpër fusha. Temperaturat minimale do të jenë nga 6 deri në 11°, në Sofje rreth 6°. Deri në mesditë në vend do të ketë vranësira të konsiderueshme, të cilat pas mesditës..

07.11.22 20:30 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера