Eмисия новини
от 12.00 часа

EMIN Al-Juneid e nis vitin krijues me "Nuk ka rëndësi

"Nuk ka rëndësi" është kënga e tretë solo e artistit të ri EMIN Al-Juneid me emrin artistik "EMIN" dhe e dyta me video në kanalin e tij personal në YouTube. Këngëtari thotë se “Nuk ka rëndësi” është kënga mbi të cilën ka punuar më gjatë deri tani...

24.01.24 08:50 |

Udhëtimi rreth botës me Zhivko Petrov Trio

Pianisti dhe kompozitor i xhazit Zhivko Petrov është gjithnjë e më i preokupuar nga rruga dhe drejtimi. Dy vjet pasi Zhivko Petrov Trio (JP3) na dha një drejtim të ri me albumin "Ndrysho drejtimin", tani është koha për të udhëtuar deri në disa..

15.11.23 13:50 |

“Lumi i egër” – një këngë shumëngjyrëshe e trios VIVA

“Lumi i egër” është kënga më e re e trios VIVA. Në të, vajzat e reja sjellin të gjithë energjinë pozitive, ndjenjën e humorit dhe argëtimin me të cilët janë të mbushura marrëdhëniet e tyre. Autori i muzikës dhe i tekstit është Sllavço Nikollov nga..

20.06.23 12:00 |

Këngëtarja e xhazit Mirosllava Kacarova me një program të ri koncertesh që ndërthur motive xhaz dhe elektronikë

Fillimi i serisë së fundit të koncerteve të treshes së xhazit Mirosllava Kacarova, Mirosllav Turijski dhe Mlladen Dimitrov fillon në Sofje më 19 prill në orën 20:30 në Sofia Live Club. Ky është koncerti i vetëm i planifikuar në kryeqytet deri në..

19.04.23 11:40 |

Mario Stançev Trio e Re Bullgare me një koncert në Operën e Lionit

Muzika nga Monk and More – projekti prej autori i pianistit dhe kompozitor të njohur bullgar të xhazit Mario Stançev, do të prezantohet më 10 janar, në një nga hapësirat e koncerteve të Operës së Lionit . Projekti do të performohet nga Mario..

10.01.23 11:09 |
Снимка: Facebook/arrowmusicofficial2020

New York – ëndrra e Trios Arrow

Arrow është një trio e përbërë nga muzikantë shumë të rinj, të diplomuar në Shkollën Kombëtare të Muzikës “Ljubomir Pipkov”. Valeria Vasilenko - vokaliste në grup, është një pianiste, vajza e mësuesve dhe ekzekutuesve të famshëm, e cila megjithatë..

20.09.22 13:15 |
Stromae

Zëra bullgarë në këngën më të re të artistit belg Stromae

Kënga “Ferri” e muzikantit të njohur belg Stromae u realizua me Trion e Këngëve Popullore Bullgare “Orenda”. Formacioni u krijua nga bashkudhëtarja jonë Stefka Miteva, e cila prej vitesh jeton në kryeqytetin francez Paris. Ajo jo vetëm që është një..

22.02.22 07:15 |

“Versioni Akustik” me një program të ri

Më 10 tetor trioja e muzikës xhaz “Versioni Akustik” (“Akustiçna Versija”) paraqet programin e saj të ri të përgatitur posaçërisht për festivalin ndërkombëtar të xhazit “Nishvil” – Serbi. Koncerti është në Sofia Live Club. Antoni Donçev (piano) dhe..

10.10.19 13:58 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна