Криминалисти от полицейското управление в Шумен установиха и задържаха извършител на четири кражби на вещи и части от частни домове в града, съобщиха от ОД на МВР. Посегателствата, извършени предимно през тъмната част на денонощието през незаключени входни врат,и са регистрирани в периода 23 ноември - 2 декември. Работата по разплитане на случаите започнала след извършена кражба на два велосипеда, моторна коса „Щил“ дрелка „Бош“, перфоратор и шест рибарски въдици. Оперативните действия дали резултат и като заподозрян бил задържан 36-годишен шуменец. При извършено претърсване са намерени и иззети три преносими компютъра, мобилен телефон, велосипед, фотоапарат, перфоратор, въдици и рибарски принадлежности. Задържаният направил самопризнания за извършените кражби. Задържан бил за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. Мъжът е криминално проявен, осъждан многократно за кражби. С постановление на прокурор е задържан за срок до 72 часа.
Водоснабдяването, образованието и здравеопазването ще са сред основните приоритети на новия областен управител на област Шумен Катя Иванова. Тя встъпи в длъжност днес, като замени досегашния Бейнур Ахмед. Катя Иванова е финансист по образование, със сериозен административен и управленски опит. Днес тя получи печата на областната..
Възрастна жена от Търговище е дала 7700 лв. при телефонна измама. Самотно живеещата жена е била заблудена след обаждане на стационарния й телефон, съобщиха от Областната дирекция на МВР. В неделя 78-годишната жена е получила телефонно обаждане от мъж, който се представил за полицейски служител. Той посочил, че е трябва да окаже съдействие на..
42-годишен мъж от Шумен е задържа в полицейското управление в града, след като жената, с която живее на семейни начала подала сигнал за упражнено домашно насилие. Това съобщават от шуменската полиция. По нейни данни, около 10:40 часа на 9 февруари в присъствието на малолетните й деца мъжът дърпал, бутал и скубал жената. Полицейски екип бил насочен..
16-годишен младеж, седнал пиян зад волана на БМВ, катастрофира при полицейско преследване в село Тимарево. Това съобщават от шуменската полиция. Случаят станал около 23:15 часа на 8 февруари. Екип на пътна полиция подал сигнал със стоп палка на водач на лек автомобил БМВ в село Струйно. Водачът не спрял и продължил към село Тимарево. Пътните..
Електрическо табло горя снощи на ул. “Дедеагач“ в Шумен. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за пламъците е получен малко след 21:30 часа на 9 февруари. Към адреса е насочен противопожарен екип. На място огнеборците установили, че гори табло, което било долепено под тераса на жилищен блок. Пламъците били обхванали външната топлоизолация..
Две изложби ще бъдат открити днес в шуменската библиотека „Стилиян Чилингиров“. Това са „Деца на войната: Три години война“ и „Ще си върна живота“ на Максим Кривцов. „Деца на войната: Три години война“ включва двадесет и шест постера на детски рисунки от колекцията на Международния фестивал „Рисувай войната в Украйна“. Съорганизатори на експозицията са..
Специализирана полицейска операция за контрол на тежкотоварни автомобили и автобуси стартира от 17 февруари. Това съобщават от шуменската полиция. Ще се следи за техническата изправност на автомобилите, дали водачите не управляват след употреба на алкохол или наркотични вещества и..