Драматичен последен старт в кариерата на Юсейн Болт

ЕПА/БГНЕС

Щафетата на домакина Великобритания спечели титлата на 4 по 100 метра на Световния шампионат в Лондон.
    Чиджинду Уджа, Адам Джемили, Даниел Талбот и Натейнийл Митчъл-Блейк триумфираха с най-добър резултат за сезона от 37.47  секунди.
    Страхотното отборно представяне на британците беше завършено с отличен финален спринт на Митчъл-Блейк, който успя да изпревари на последния пост Кристиан Коулман от САЩ.
    Американците останаха втори с 37.52 секунди, като те не успяха да спечелят първо злато в дисциплината на Световния шампионат от Осака 2007.
    Япония завърши на третото място с 38.04 секунди.
    Считаният за фаворит  квартет на Ямайка, който спечели титлите на предишните четири Световни първенства, остана на последното осмо място, след като на четвъртия пост Юсейн Болт получи травма още след първите 30-ина метра и не завърши.
    Това беше и последното състезание в кариерата на Болт.

Кристиано Роналдо

Кристиано Роналдо спечели отново наградата за най-добър футболист на годината

Португалската суперзвезда на "Реал Мадрид" Кристиано Роналдо за втори пореден път спечели наградата на Международната футболна федерация за най-добър футболист в света за сезона - FIFA The Best. Конкуренти на Роналдо за приза бяха  Лионел Меси от "Барселона" и новото попълнение на "Пари Сен Жермен" - Неймар . Кралският клуб обра почти..

публикувано на 23.10.17 в 23:55

Първа футболна лига, резултати и класиране

Първа футболна лига, резултати от 13-ия кръг: Лудогорец - Етър 4:0 От неделя: Верея - Септември 0:1 Витоша (Бистрица) - Берое 0:1 От събота: Левски – ЦСКА-София 2:2 Локомотив (Пловдив) - Черно море 0:3 От петък: Пирин - Славия 0:0 Дунав - Ботев (Пловдив) 0:0 Класиране:    1. Лудогорец (Разград)  13..

публикувано на 23.10.17 в 20:22
Антоанета Стефанова

Стефанова завърши 6-та на Европейското по блиц-шахмат

Антоанета Стефанова завърши 6-та на Европейското първенство по блиц-шахмат в Монте Карло. Българката събра 8,5 точки, а първа с 10,5 е рускинята Александра Костенюк. Другата българка Доника Шивачева е 45-та.

публикувано на 23.10.17 в 20:17
„Лудогорец“ разгроми „Етър“ с 4:0

„Лудогорец“ разгроми „Етър“ с 4:0 в последна среща от 13-ия кръг на Първа лига. Така футболистите на Димитър Димитров вече имат преднина от 5 точки пред ЦСКА на върха в класирането, а „Етър“ остана на незавидното 12-то място. В 24-ата минута Джоди Лукоки центрира от фаул и Кешеру с глава не остави шансове на Христо Иванов за 1:0. 10 минути..

публикувано на 23.10.17 в 20:15
Илка Щухец

Илка Щухец пропуска сезона в алпийските ски

Носителка на Световната купа в спускането и в комбинацията, в алпийските ски Илка Щухец е скъсала кръстни връзки в коляното по време на тренировк. Словенката, която през миналия сезон спечели и световната титла в спускането, почти сигурно ще пропусне целия предстоящ сезон, в това число и Олимпийските игри в Пьончан през февруари, където бе..

публикувано на 23.10.17 в 18:32