"Арсенал" и "Челси" правят 2:2 в Англия

Еден Азар

Отборите на "Арсенал" и "Челси" завършиха 2:2 в първото лондонско дерби за 2018 година от 22-рия кръг на английската Висша лига. Бившият вратар на "Челси" и настоящ на "Арсенал" Петер Чех отново не успя да запише "суха мрежа" в мач №200 в английския елит.

Джак Уилшър (63 минута) изведе домакините напред в резултата, но "сините" обърнаха чрез Еден Азар (67 минута от дузпа) и Маркос Алонсо (84 минута). В добавеното време извършилият нарушението за дузпата Ектор Белерин (90+2) донесе точката за "Арсенал".

След равенството "Челси" остана на точка зад втория "Манчестър Юнайтед", събирайки 46 в актива си и на 16 след лидера "Манчестър Сити".

Отборът на "Арсенал" е на шестото място в класирането шести с 39 точки и на една зад вечния си враг "Тотнъм", както и на пет след четвъртия "Ливърпул".

Първа световна титла за Сърбия на волейбол при жените

Отборът на Сърбия спечели световната титла по волейбол за жени на шампионата на планетата в Япония. На финала в Йокохама сръбските волейболистки победиха Италия с 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12). Сърбия става световен шампион за първи път в историята, като до момента най-доброто постижение на отбора е трето място през 2006 г. Сръбкините са..

публикувано на 20.10.18 в 16:38

Злато за България на европейско по щанги

Даяна Димитрова спечели първо злато за България на европейското първенство по вдигане на тежести за младежи и девойки до 20 и до 23 години в полския град Замошч, което започна днес. В категория до 48 кг при 20-годишните българката стигна до титлата с двубой от 164 килограма. Димитрова постигна 72 кг в първото движение изхвърляне и записа 92 кг в..

публикувано на 20.10.18 в 16:20
Даря Касаткина

Рускиня спечели купа „Кремъл“ по тенис

Представителката на домакините Даря Касаткина  спечели титлата на турнира по тенис за купа „Кремъл“ на турнира в Москва с награден фонд 867 766 долара. На финала 21-годишната рускиня, шеста поставена в основната схема, победи квалификантката Онс Джабюр (Тунис) с 2:6, 7:6, 6:4. В решаващия трети сет Касаткина поведе с 5:3 след пробив. В деветия..

публикувано на 20.10.18 в 15:58
Григор Димитров

Григор Димитров започва с квалификант във Виена

Григор Димитров ще играе срещу квалификант в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в австрийската столица Виена с награден фонд  2,2 милиона евро през следващата седмица. Българинът, който е номер 9 в световната ранглиста и трети поставен в схемата на турнира, има гарантирани 16 280 евро от наградния фонд. 27-годишният хасковлия..

публикувано на 20.10.18 в 14:42
Китай взе бронза на световното по волейбол

Отборът на Китай спечели бронзовите медали на световното първенство по волейбол за жени в Япония след 3:0 (25:22, 25:19, 25:14) над Холандия. Тимът на Китай е олимпийски шампион от игрите в Рио и финалист от предишното световно първенство в Италия през 2014 г. Финалът на мондиала в Япония е между Сърбия и Италия, а в мача за петото място..

публикувано на 20.10.18 в 13:34