"Арсенал" и "Челси" правят 2:2 в Англия

Еден Азар
ЕПА/БГНЕС

Отборите на "Арсенал" и "Челси" завършиха 2:2 в първото лондонско дерби за 2018 година от 22-рия кръг на английската Висша лига. Бившият вратар на "Челси" и настоящ на "Арсенал" Петер Чех отново не успя да запише "суха мрежа" в мач №200 в английския елит.

Джак Уилшър (63 минута) изведе домакините напред в резултата, но "сините" обърнаха чрез Еден Азар (67 минута от дузпа) и Маркос Алонсо (84 минута). В добавеното време извършилият нарушението за дузпата Ектор Белерин (90+2) донесе точката за "Арсенал".

След равенството "Челси" остана на точка зад втория "Манчестър Юнайтед", събирайки 46 в актива си и на 16 след лидера "Манчестър Сити".

Отборът на "Арсенал" е на шестото място в класирането шести с 39 точки и на една зад вечния си враг "Тотнъм", както и на пет след четвъртия "Ливърпул".

Робин Ван Перси

Робин ван Перси се завърна в родния "Фейенорд"

Робин ван Перси се завърна в родния си клуб Фейенорд. Бившият холандски национал подписа договор до края на сезона и позира с фланелка с номер 32, съобщиха от пресслужбата на Фейенорд. За последно 34-годишният нападател игра за турския Фенербахче. Ван Перси има 3 сезона в тима на Фейенорд и отбеляза 22 гола преди през 2004 година да премине в..

публикувано на 22.01.18 в 11:40

Запалянко спечели 100 хиляди долара за кош от центъра

Привърженик на Лос Анджелис Лейкърс вкара кош от центъра на игрището и спечели чек за 100 000 долара. Фенът бе избран за опита късмета си на почивката на мача срещу Ню Йорк Никс в НБА, който Лейкърс спечели със 127:107. Запалянкото прати топката в коша и спечели крупната сума.

публикувано на 22.01.18 в 10:33

"Спартак" Москва е готов да се раздели с Ивелин Попов

Руският футболен шампион Спартак Москва е готов да се раздели с българския национал Ивелин Попов през януарския трансферен прозорец, съобщава "Чемпионат". Попов има договор за още 18 месеца, но не влиза в плановете за титулярния състав на старши треньора Масимо Карера. Атакуващият полузащитник през този сезон основно е резерва, като все пак..

публикувано на 22.01.18 в 10:30
Симона Халеп

Симона Халеп за трети път в топ 8 в Мелбърн

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Халеп се наложи категорично над японката Наоми Осака с 6:3, 6:2 за 79 минути и за трети път си осигури място в топ 8 на турнира от Големия шлем в Мелбърн след 2014 и 2015 година. Румънката направи серия от..

публикувано на 22.01.18 в 10:26
Роджър Федерер

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия за 14-и път в кариерата си

Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия за 14-и път в кариерата си след победа над Мартон Фучович с 6:4, 7:6(3), 6:2. Защитаващият титлата си швейцарец спести усилия и не изигра най-добрия си мач, което му създаде трудности в първите два сета срещу 80-ия в света унгарец, но успя да приключи..

публикувано на 22.01.18 в 10:21