"Арсенал" и "Челси" правят 2:2 в Англия

Еден Азар

Отборите на "Арсенал" и "Челси" завършиха 2:2 в първото лондонско дерби за 2018 година от 22-рия кръг на английската Висша лига. Бившият вратар на "Челси" и настоящ на "Арсенал" Петер Чех отново не успя да запише "суха мрежа" в мач №200 в английския елит.

Джак Уилшър (63 минута) изведе домакините напред в резултата, но "сините" обърнаха чрез Еден Азар (67 минута от дузпа) и Маркос Алонсо (84 минута). В добавеното време извършилият нарушението за дузпата Ектор Белерин (90+2) донесе точката за "Арсенал".

След равенството "Челси" остана на точка зад втория "Манчестър Юнайтед", събирайки 46 в актива си и на 16 след лидера "Манчестър Сити".

Отборът на "Арсенал" е на шестото място в класирането шести с 39 точки и на една зад вечния си враг "Тотнъм", както и на пет след четвъртия "Ливърпул".

Силна подиум тренировка за националите ни по аеробика преди световната купа в Япония

Националният отбор по спортна аеробика проведе официалната си подиум тренировка преди началото на световната купа по спортна аеробика в Токио (Япония ). България ще бъде представена от Дарина Пашова и Ана - Мария Стоилова при жените, Антонио Папазов и Тихомир Баротев при мъжете, Папазов и Стоилова в категория смесени двойки, както и групата в..

публикувано на 21.04.18 в 02:13
Девойките ни ще играят за бронза на европейското по волейбол

Националният ни отбор по волейбол за девойки под 17 години загуби от Италия с 1:3 (25:21, 22:25, 10:25, 26:28) в полуфиналите на европейското първенство в София. Така нашите ще играят в мача за третото място срещу тима на Турция. В четвъртия гейм нашите имаха на два пъти възможност да спечелят тази част, но не успяха. Силен мач за България изигра..

публикувано на 20.04.18 в 22:18
„Черно море“ вкара два гола на „Славия“

Отборът на „Черно море“ победи „Славия“ с 2:0 в първия мач от 31-вия кръг на Първа лига по футбол и така се изравни с „белите“ на върха в класирането на група А от втората осмица на първенството. Головете вкараха Марек Кузма (38 мин) и Георги Божилов (51). Преди началото на срещата капитанът на „Черно море“ Георги Илиев получи плакет от..

публикувано на 20.04.18 в 22:10
Сесил Каратанчева

Сесил Каратанчева стигна полуфинал на турнир в САЩ

Сеси л Каратанчева се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Дотън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. В среща от четвъртфиналите българката надигра категорично осмата в схемата Лизет Кабрера от Австралия с 6:1, 6:3. Каратанчева направи три пробива в първия сет и спечели с лекота с 6:1, а във втория двете си..

публикувано на 20.04.18 в 20:54
Веселин Топалов

Второ реми на Топалов в Азербайджан

Гросмайстор Веселин Топалов направи второ поредно реми на турнира по шах „Шамкир Чес 2018“, който се организира в Азербайджан за пета поредна година. В първия кръг българинът завърши наравно с белите срещу Теймур Раджабов (Азербайджан), а във втория стори същото, отново с белите, срещу холандеца Аниш Гири. Наравно завършиха и останалите..

публикувано на 20.04.18 в 20:51