Телевизията е основа за новата книга на Станислава Айви, тъй като журналистката има стаж в медията от почти 13 години.
„Това ми е дало възможност да опозная различните аспекти на тази работа. Това, което съм се опитала да направя, е да покажа по достъпен начин на хората какво представлява това да правиш телевизия, колко хора участват в правенето на един такъв продукт. Телевизията е екип“, категорична е Станислава Айви.
Едно от първите предизвикателства в кариерата ѝ е да бъде водеща на сутрешен блок. Там Станислава научава важни неща на телевизията като това как да си три часа всеки ден на живо пред камерата и да се научиш да реагираш, когато не дойде гост, когато нещо друго се обърка, как да се справиш във всяка възникнала ситуация.
„Не смятам, че телевизията е чак толкова застрашена от изчезване. В момента съдържанието, което е водещо, е голямото предизвикателство за всяка телевизия. Да можеш да направиш нещо, което е едновременно оригинално, което да е интересно и да задържи най-много зрители, без да прибягваш до най-лесноснимаемите варианти. Знаем, че рейтинг се поддържа трудно, особено когато имаме пренасищане на аудиторията с какво ли не в момента“, коментира Айви.
Риалити форматите са сред любимите предавания на телевизионната публика. На това ставаме свидетели и във „Въображаема реалност“.
„Аз вярвам, че риалити форматите са толкова успешни, толкова години за това, че човешката природа обича да наблюдава живота на другите. Това според мен е инстинкт, то е заложено“, казва още Станислава Айви.
„Има една воайорска част във всеки човек, която е развита по абсолютно различни начини. Риалити форматите са толкова успешни, тъй като те въздействат на тази част. Предизвикват едно любопитство, желание, дори и да не искаш да гледаш, да продължаваш да гледаш“.
Представянето на „Въображаема реалност“ е на 17 юни, сряда, от 19.00 ч. в Casa Libri. Певецът Орлин Павлов ще чете откъси от книгата, и влогърът Крис Захариев отговаря за приключенския куиз на събитието.
„Донорството е любов“ - това послание отправя гостът на „Любими празнични истории“ - Милена Златкова. Познавате я като част от екипа на "Тройка на разсъмване" по радио Витоша. Може би сте чували и за каузата й да запознава хората с възможностите да дарят частица от себе си за създаването на нов живот. Тя е сред създателите на..
На 1 януари България и Румъния станаха пълноправни членове на Шенгенското споразумение. Двете държави влязоха в ЕС още през 2007 година, но до 2023 г. не бяха приемани в шенгенската зона на европейските страни, премахнали граничния контрол помежду си. С премахването на граничната бариера между България и Румъния настъпиха промени както за..
Битките по време на Средновековието по българските земи са били не просто въпрос на чест и оцеляване, а и на преминал през вековете героизъм, който предизвиква възхищение и до днес. Част от този военен блясък може да се види в изложбата "Хроники от стомана", открита на 11 декември в Национален археологически институт с музей при Българската..
Бившият футболист на "Левски" и на ЦСКА Божидар Искренов разказа живота си във футбола в книга . "Дъщеря ми настоя, че е станало време за това, а иначе идеята е стара", разказа бившият национал, известен с прозвищата Гибона и Радостта на народа, който в последните години живее в САЩ, където кара такси, и в Канада, където продава..
Наскоро във Враца отвори врати първата по рода си у нас кафе-книжарница с кауза . Там има над 20 хиляди заглавия - както нови, така и антикварни книги. От тяхната продажба и от поръчките на топли напитки се събират средства в подкрепа на деца и младежи с редки генетични и онкологични заболявания . Необикновената книжарница работи и за други..
" Базиликата е като звездното небе в лятна нощ : оставате пленени от нейния блясък и великолепие. Рискува обаче да бъде ням свидетел на "безкрайната красота", ако интелектът не е обогатен със знания, а поривът на сърцето не е подхранен от духовен опит ", казва кардинал Мауро Гамбети , архиерей на базиликата и викарий на папата за..
Ник Борисов се занимава с шоколатиерство от 12-годишен. Сега е на 14. Натрупал е вече почти тригодишен опит в изработването на шоколадови скулптури. Всичко, което знае за шоколада, дължи на шеф Ради Стамболов . От него е научил най-напред как да прави шоколадови бонбони. В момента учи графичен дизайн и смята, че това ще му помогне в..
За първи път се внася Закон за бюджета, който не отговаря на законодателната рамка , т.е. той е незаконосъобразен и не би трябвало да може да бъде..
Община Русе дължи отчет за парите от частния паркинг на Дунав мост . Това каза в предаването "Нещо повече" журналистката и политически наблюдател..
Докато политиците се месят и само когато има авария, само тогава говорим за енергетиката, нищо ново не ни очаква . Това каза пред БНР Рамадан Аталай,..