Световният и европейски шампион Станимир Беломъжев не успя да се пребори за отличията във втория ден на европейското първенство по ски ориентиране, което се провежда в Чепеларе. Носителят на сребърен медал от световните военни игри в Сочи имаше технически проблем - отскубна автомат, а това го лиши от престижно класиране в средната дистанция.
"Станимир Беломъжев финишира на една ска. Някъде по трасето е възникнал някакъв проблем. Добра организация. Ръководителите на отборите са доволни. Искам да благодаря на господин Мелемов, защото организацията я направихме заедно с община Смолян. Направихме всичко необходимо състезанията да се проведат на нивото, на което е в момента, а то е доста високо", сподели специално за БНР кметът на Чепеларе Боран Хаджиев.
Българинът бе лидер до пета точка, но средата на разстоянието, в пасаж с малко по-дълбок сняг ската му се забива в скрит замръзнал клон, който чупи автомата и възпрепятства неговия път към финала.
Заради пропусната контрола от състезанието днес беше дисквалифицирана и една от звездите на световното ски бягане - 10-кратният световен и 6-ет кратен европейски шампион Едуард Хренников (Русия).
Русия продължи доминацията си с първо и второ място при мъжете. Владислав Киселев стана шампион, а Андрей Ламов е втори. Лимус Рап от Швеция взе бронза. Николай Димитров се класира 44-ти, Боян Софин е 47-и, Мартин Пенчев - 51-ви, а Йордан Иванов на 53-ти.
В женската надпревара Русия добави нова титла. Мария Кечкина грабна победата, втора е Лиса Ларсен от Швеция, а трета е отново рускиня – Татяна Оборина. От българите Андрея Дяксова финишира 35-а, Теодора Малчева – 40-а, Калина Недялкова - 43-та, Цвета Комитска – 44-та, Ана Марея Игнатова - 46-а, а Ясемин Занкова - 47-а.
Утре европейското първенство продължава с отложената и пренасрочена заради вчерашната буря спринтова щафета. България ще бъде представена от два отбора: Станимир Беломъжев с Андрея Дяксова и Боян Софин с Калина Недялкова.
На 76-годищна възраст почина най-великият щангист в историята на България. Норайр Нурикян си отиде от този свят, след като загуби битката с тежко онкологично заболяване. Нораир Нурикян е един от шестимата български спортисти, печелили два пъти олимпийското злато. В богатата визитка на великия шампион има още две световни титли (по това време..
Бивш пилот от Формула 1 ще участва в първото състезание за сезона в европейския картинг шампионат по издръжливост "ЕКО 12 часа на България", което ще се проведе на 12 април във Враца Началото на сезон 2025 година в европейският картинг шампионат по издръжливост ще е запомнящо, защото „ЕКО 12 часа на България“ отново има амбициите да е най-голямото..
Женският ни национален отбор по волейбол ще излезе срещу Канада в първия си мач на от груповата фаза на световното първенство, което ще се проведе в Тайланд между 22 август и 7 септември. В нашата група са още тимовете на на Турция и на Испания. Програма на България : 23 август от 11,00 часа срещу Канада 25 август от 14,30 часа срещу Турция 27..
Кандидатът за президент на Българската федерация по борба Гриша Ганчев се срещна с представители на клубове, съмишленици и радетели за българската борба в хотел "Черно море" във Варна. Бизнесменът представи пред тях програмата си за управление на спорта за периода 2025-2029 година, като се ангажира да инвестира четири милиона лева лични средства, ако..
Нюкасъл спечели с 1:0 гостуването си на Уест Хем от 28-ия кръг на Висшата лига. "Свраките" взеха важни три точки, с които остават в борбата за топ 4. Още в началните минути гостите имаха по-добри положения. Харви Барнс най-често тормозеше защитата на съперника, като на няколко пъти отправи опасни удари, спасени от Алфонс Ареола. В 30-ата минута..
Антоанета Костадинова и Кирил Киров завършиха на четвърто място в микса на 10 метра пистолет на Европейското първенство по спортна стрелба в Осиек, Хърватия. Българският тандем даде четвърти резултат в квалификациите с 573 точки и достигна до спора за бронза, но там отстъпи драматично на опитния сръбски състав Зорана Арунович и Дамир Микец..
Септември (София) постигна най-убедителната си победа през сезона след домакински успех с 6:1 срещу Хебър Пазарджик в последен мач от 24-ия кръг на футболното ни първенство. Столичани доминираха на стадион "Локомотив" и спечелиха категорично, с което продължават серията си без загуба от началото на пролетния полусезон и заемат 10-о място с 30..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..