Генералите ни са се запътили към политически изяви. Това е знак за тежък институционален разпад, отбеляза той.
"Чакат ни тежки дни. Тази война няма да свърши бързо. Освен политиците, умора ще обхване и обществата на Западна Европа. В един момент голямата международна подкрепа ще започне да изморява обществата. Ние живеем в разглезено общество, ненаучено на дълги изпитания и кризи."
"Българският институционален ред се е спихнал, а българската политическа класа е раздирана от противоречия. Политиците ни са ориентирани не към национална консолидация и плътен общ отговор на трудностите, а отговарят в нарастващо съперничество", коментира Гарнизов в предаването "Преди всички".
"Създаваме между институциите едно словесно пространство, което е изпълнено с гняв и омраза. Това за мен е знак, че самите институционални механизми за обсъждане на ситуацията в света, на предизвикателствата и възможните общи решения, са се разкъсали."
Президентът отива в крайност, която го противопоставя на всички – това не е добро за институционалния ред и обществото като цяло, смята Васил Гарнизов.
Бъркат прогнозиращите, че ще се сглоби ново мнозинство в този парламент, изтъкна политологът.
По думите му ПП и ДБ са заели крайна морална позиция, която в момента не позволява никакви преговори.
"Оттук нататък, ако те участват в някаква сглобка, високата морална трибуна, на която са се качили, ще се разклати под краката им. (…) Всеки ход към преговаряне с някого в рамките на този парламент ще ги събори от този висок морален и нравствен статус."
От днес нататък всеки пресмята какво ще загуби, ако влезе в нова коалиция, обобщи Гарнизов.
Борисов би предпочел да развие по-партньорската и евроатлантическа страна на ГЕРБ, той ще държи този тон и в предизборна ситуация, допълни той.
Ако ПП се явят сами, няма да имат повече гласове от Борисов, прогнозира Васил Гарнизов.
"Възраждане" имат необосновано висока претенция, събират избиратели, които все още харесват Русия или просто контракултурни избиратели, които търсят културата отвъд Урал. Голяма част от контракултурните хора не гласуват, псуват, залели са социалните мрежи, но не гласуват. Разчита на значително увеличаване на гласовете си г-н Копейкин, но това е силно надценено. Няма да е нито първа, нито втора политическа сила", каза още Гарнизов.
Политологът посочи, че протестите в защита на правителството и на Никола Минчев след отстраняването му от председателския пост в парламента са на "градска, млада, енергична, симпатична и в момента леко тъжна класа, която не е много голям дял от българското общество", затова Кирил Петков и Асен Василев "не трябва да забравят политическата и организационната част от работата".
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият министър Теменужка Петкова ще получи негативен знак за еврозоната в понеделник. Това прогнозира пред БНР Георги Кадиев, бивш заместник-министър на финансите, лидер на партия "Нормална държава"...
" Мъск е оръжие в ръцете на Тръмп, целта на което е да се постигне огромно съкращаване на разходите в държавния бюджет на САЩ , който е трилиони долари и със сигурност има много места, където може да бъде съкратен". Това заяви пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество. Тръмп: Наредих на Илон Мъск да..
Ще спасим ли малките квартални магазинчета, ако на 13-ти февруари не посетим големите търговски вериги? Няколко организации призоваваха за общонационален бойкот на търговските вериги и хранителните магазини този четвъртък. Заради високите цени те приканиха хората да не пазаруват на въпросната дата в големите вериги, по примера на Хърватия и други..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по отношение на модела на финансиране . Това заяви пред БНР зам.-председателят на УС на Националното сдружение на общините и кмет на Троян Донка Михайлова след трагичния случай в девинското село..
Когато излезе проектобюджетът, ще видим дали той е реалистичен или е " история, която управляващите ще опитат да продадат на ЕК и ЕЦБ , за да не бъдат съдени, че са се провалили с фискалния показател и да остане единствено инфлационният" при кандидатстването за еврозоната. Това мнение изрази пред БНР журналистът Стефан Антонов. "Нямам..
Млада жена от Горна Оряховица се бори с онкологично заболяване и се нуждае от сериозна финансова подкрепа. За лечението на 45-годишната Габриела Лазарова в турска клиника са нужни близо 400 000 евро. Хората от родния ѝ град са обединени да помогнат на Габи за втори път да пребори рака и провеждат различни благотворителни инициативи...
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..