Председателят на асоциацията Владимир Тодоров коментира пред БНР, че хората не са наясно с правата си, а „никъде не се учи какво се случва след катастрофата“. Той предупреди, че измамници дават на още упоените хора в болница различни документи за подпис.
"Иначе проблемите са свързани с информация по отношение на медицинско обслужване, на Спешна помощ - какво покрива спешната помощ, кой има право, какво трябва да се доплаща допълнително. Много често трябва да се купуват импланти, остеосинтези - дали ги покрива Здравна каса. След това минаваме към други проблеми, които свързани с досъдебно производство, кой разследва. След това – съдебна фаза - защо се бавят делата. След това минаваме сериозни проблем със застрахователните компании".
Най-големият проблем, според повечето хора, е голямото забавяне при експертизите в досъдебните производства. Най-отчетлив е той в Благоевград, Дупница, Кюстендил:
"Има двамата съдебни лекари на цялата област и едно медицинско свидетелство може да се забави до 12 месеца".
Повечето случаи на ПТП с пешеходец са престъпления по непредпазливост и, ако няма смъртен случай или употреба на наркотици и алкохол, виновният по презумпция не се задържа, подчерта Тодоров в предаването „Преди всички“ по „Хоризонт“.
Въпреки оповестените акции, много хора шофират след употреба на алкохол и наркотици. Например в инцидента на столичния бул. „Черни връх“ полицията е свършила каквото е трябвало – наложила е глоби за 8000 лева, отнети са контролни точки, свалени са регистрационните номера, но Семерджиев е продължавал да шофира.
"Тук възниква въпросът защо нямаме санкция, която да позволява, при рецидив, на пияни и дрогирани да се отнема автомобилът – нещо, което го има в други държави. В 95% - 98% от случаите, ако на някой му вземат автомобила завинаги… все пак в България автомобилът все още е скъпа вещ".
Тодоров сподели и опит от Норвегия - в почивните дни медиите излъчват клипове, които призовават празнуващите да използват drink and drive услуга или такси, а полицията целенасочено проверява пред питейните заведения.
Цялото интервю на Силвия Великова с Владимир Тодоров можете да чуете в прикачения звуков файл.
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по отношение на модела на финансиране . Това заяви пред БНР зам.-председателят на УС на Националното сдружение на общините и кмет на Троян Донка Михайлова след трагичния случай в девинското село..
Когато излезе проектобюджетът, ще видим дали той е реалистичен или е " история, която управляващите ще опитат да продадат на ЕК и ЕЦБ , за да не бъдат съдени, че са се провалили с фискалния показател и да остане единствено инфлационният" при кандидатстването за еврозоната. Това мнение изрази пред БНР журналистът Стефан Антонов. "Нямам..
Млада жена от Горна Оряховица се бори с онкологично заболяване и се нуждае от сериозна финансова подкрепа. За лечението на 45-годишната Габриела Лазарова в турска клиника са нужни близо 400 000 евро. Хората от родния ѝ град са обединени да помогнат на Габи за втори път да пребори рака и провеждат различни благотворителни инициативи...
Относно матурата по математика след 12-и клас Боян Захариев, директор дирекция "Образование" в "Отворено общество", изказа мнението си: " Важно е за какво се ползват определени изпити. Те могат да се ползват за няколко неща. Едното е ако са необходими на някого напред във времето - подобен изпит е важен за работодатели или за кандидатстване за..
България има да направи големи, едри и бързи стъпки към своята културна интеграция в ЕС. Това мнение изказа пред БНР Асен Асенов, създател на поредица от международни фестивали, сред които и "One dance festival". " Страната ни може би е най-неинтегрираната държава-членка в европейската екосистема на културните индустрии. Ние не успяваме да..
Две години след опустошителното земетресение в Турция всички усилия са насочени основно към възстановяване на жилищата на пострадалите. Знамената в Турция на 6-и февруари бяха свалени наполовина в памет на загиналите над 53 хиляди души. За оцелелите все още не е ясно кога ще има възстановяване на живота такъв, какъвто е бил преди. Две..
Доналд Тръмп и Володимир Зеленски ще се срещнат идната седмица. Поне такова очакване изрази американският президент вчера. Тази среща може да се окаже съдбоносна за Украйна. От нея, най-малкото, ще зависи с каква нагласа Тръмп ще отиде на многократно вече анонсирания разговор очи в очи с Путин. Допреди броени дни украинците все още чакаха..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..