Руската армия обстрелва през нощта три села в Днепропетровска област, съобщават от местната администрация. В Никопол има ранени, разрушени жилищни сгради, поразен е и газопровода в района, спряно е и електричеството.
Четири милиона души в Украйна са без ток заради руските бомбардировки, обяви украинският президент Володимир Зеленски в традиционното си вечерно обръщение. Зеленски изрази съмнения относно декларираното от Русия приключване на частичната мобилизация.
От седмица руската армия бомбардира енергийната инфраструктура на Украйна и енергийният оператор за Киевска област предупреди, че предстоят безпрецедентни прекъсвания на електричеството.
Слабите прояви на силите, подкрепящи Москва, означават, че може да са необходими още хора, коментира украинският президент Володимир зеленски обявената от руския министър на отбраната Сергей Шойгу край на частичната мобилизация.
"Въпреки че Русия се опитва да увеличи натиска върху нашите позиции, използвайки мобилизирани хора, те са толкова зле подготвени и екипирани, толкова безмилостно използвани от командването, че това ни позволява да предположим, че Русия скоро може да се нуждае от нова вълна от хора, които да изпрати на война. Подготвяме се за това - подготвяме се за това, че сегашното руско ръководство ще търси всякакви нови възможности да продължи войната. В частност благодарение на своите съучастници в Иран."
Според Сергей Шойгу 82 хиляди руски военнослужещи вече се намират в Украйна.
Съобщението за край на мобилизацията дойде малко, след като назначената от Русия администрация на Херсон обяви, че е приключила евакуацията на жителите на града.
От украинската армия съобщават, че руските окупатори са изнесли от болницата в Херсон цялото оборудване и медикаментите.
През последното денонощие северно от южния град Херсон имаше ракетен и артилерийски обстрел както от страна на украинската армия, така и от руските сили.
Главнокомандващият украинската армия генерал Валерий Залужний съобщи, че руската армия няма никакво огнево преимущество след увеличаването на броя войници. В телефонен разговор с ръководителят на Обединения комитет на началник-щабовете на американската армия Марк Мили, Залужний е съобщил, че отбранителната операция върви по план.
Междувременно Съединените щати обявиха нова въоръжена помощ за Украйна на стойност 275 милиона долара, която включва още боеприпаси за ракетите HIMARS.
Столичната община да предложи нови площадки, на които да бъдат преместени пунктовете за измерване на качеството на атмосферния въздух в кварталите "Павлово" и "Младост". Това е поискало Министерството на околната среда и водите от кмета на София Васил Терзиев. От пет години насам екологично сдружение "За Земята" настоява станциите в София да..
" Повтарят се тези инциденти в този регион . Случилото се в Кочани е буквално повторение на случилото се в Букурещ в клуб "Колектив". Това каза пред БНР Иван Радев от Асоциацията на европейските журналисти в България. Докъде стигна разследването на трагедията в Кочани? Николай Николов: Това в Кочани у нас беше през 90-те години на..
Съобщенията, че Пентагонът обмисля преструктуриране на командването на САЩ и е много вероятно Вашингтон да се оттегли като главен главнокомандващ на НАТО в Европа не се приема с особено въодушевление от част от законодателите, отбелязва изданието The Hill. Мич Макконъл, бившият лидер на републиканците в Сената, смята, че оттеглянето от военното..
Тази сутрин се събудихме с ново управляващо мнозинство от гласуванията през нощта по спорните и важните елементи от бюджета. ДПС-НН са гласували изцяло в подкрепа на управляващите. На други места, деклариралите подкрепата си – ДПС на Доган, не са гласували, коментира журналистката Мира Баджева в интервю пред БНР. В предаването "Преди..
За първи ще отбележим Световния ден на ледниците - 21 март. Резолюция на Общото събрание на ООН обявява 2025 година за Международна година на опазването на ледниците, а 21 март - за Световен ден на ледниците, считано от днес. Ледниците са все по-застрашени от изчезване заради затоплянето на земната повърхност, затова и темата на Световния ден на..
Директорът на Здравната каса на Северна Македония Сашо Клековски очаква първите пациенти от пожара в Кочани, които се лекуват в чужбина, да бъдат върнати в страната в понеделник, предаде МИА. При пожара в дискотеката в Кочани загинаха 59 души, а близо 200 бяха ранени. 72-ма от тях се лекуват в местни болници, а над 100 в чужди. Състоянието на..
Полицията в Гоце Делчев е поискала съдействие от общината за осигуряване на дрон, който да се използва за борба с наркоразпространението. За да се използва ефективно, дронът трябва да е с камери за видеонаблюдение и конкретни параметри, е посочил в молбата до кмета началникът на полицейското управление в Гоце Делчев, като е дал и..
Необходима е сериозна работа с полицаите, за да не смятат случаите на насилие над животни за смешни. Това заяви за БНР ветеринарят и дългогодишен..
Заради политически интриги или заради счетоводно връзване на 3% дефицит за поредна година трябва да пострада политиката по доходите . Това каза..
"Мисля, че правителството и мнозинството ще удържат. Разбира се, с подкрепата на ДПС - Ново начало". Това обясни пред БНР Харалан Александров,..