Въвеждането на таван на цените на руския петрол ще дестабилизира световния пазар, но няма да повлияе на хода на специалната военна операция в Украйна. Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
Той увери, че Русия подготвя ответни мерки на западните ограничения върху цената на петрола и добави: "Няма да признаваме никакви тавани. Тези мерки еднозначно ще повлияят на стабилността на световния енергиен пазар, като го дестабилизират напълно".
Според Песков руската икономика разполага с всички необходими ресурси, за да гарантира продължаването на така наречената специална военна операция в Украйна.
По-рано вицепремиерът Александър Новак заяви, че Русия няма да приеме тавана на цените, дори да се наложи да намали добива на петрол.
Той уточни, че подобни ограничения са намеса в пазарните инструменти и затова сътрудничеството ще продължи само с онези клиенти, които са готови да работят при пазарни условия.
Проектобюджетите на Държавното обществено осигуряване и Здравната каса влизат за окончателно гласуване в пленарна зала. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви в кулоарите на парламента,че депутатите на ГЕРБ-СДС ще подкрепят бюджета. "Сега, ако трябва да мине бюджета, когато хората не могат да си получат заплатите и пенсиите, и дефицитите..
Депутатите от "Демократична България" Божидар Божанов и Мартин Димитров обявиха, че партията им няма да подкрепят и трите бюджета, а ще гласуват единствено за конкретни политики. От формацията са и против увеличаването на максималния осигурителен доход чрез бюджета на ДОО за 2025 година. "Огромният проблем да има харчене, да има..
Няма реално доказателство за използването на звуково оръжие на протеста в Белград, но имаме ясни твърдения на присъстващи на протеста, че това се е случило. Ако е така, е много притеснително. Това каза пред БНР социологът Любомир Пожарлиев, който живее и работи в Германия. На видеокамерите се вижда как хората изведнъж се разделят и между тях..
В кулоарите на парламента лидерът на "Продължаваме промяната" Кирил Петков каза, че ако управляващото мнозинство продължава да се опира на Делян Пеевски, ще падне скоро: "Това зависи изцяло, от моя гледна точка какво прави управляващото мнозинство с Пеевски. Ако те продължават да се опират на него, най-вероятно ще паднат скоро", настоя..
Преди началото на утрешното заседание на парламента КНСБ ще проведе протестна акция до сградата на Народното събрание под надслов: "Искаме видимо увеличение на заплатите с Бюджет 2025". Синдикалистите искат да се осигурят допълнителни близо 250 милиона лева за увеличение на заплатите в редица структури, сред които НОИ, Агенциите по заетостта..
Депутатите от партия "Величие" се заклеха като народни представители. Новата парламентарна група се състои от 10 депутати, чиито имена обяви председателя на НС Наталия Киселова. Клетва положиха още двама депутати - Станислав Анастасов и Сейфи Мехмедали от "ДПС-Ново начало". Деветите в НС: Депутатите от "Величие" се заклеват Депутатите..
Архиепископ Стефан Охридски, който е глава на православната църква в Северна Македония ще води опелото и траурната церемония на погребението в Кочани, което започва в 12 часа, 13 българско време. Заедно с него ще бъде и Брегалничкия митрополит Иларион. Това съобщиха от организационния граждански комитет в града. 59 жители на Кочани, предимно..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Това в Кочани беше убийство и трагедия. Както ни учеха през социализма, всички са виновни и това е точно. Виновни сме цялото общество. Но виновни са..
Протестите в Сърбия показват нов път на широка обществена солидарност, каквато не сме виждали . Има някакъв идеализъм, който е антикапиталистически и..