Хартиената коалиция на ГЕРБ, БСП и ДПС се опитва да открадне изборите. Това заяви пред БНР Мая Манолова, лидер на „Изправи се, България“. Гражданската платформа е част от новата политическа формация „Левицата“, в която влизат още Движение 21 на Татяна Дончева, АБВ с председател Румен Петков, а също Валери Жаблянов, Костадин Паскалев и други бивши функционери на БСП.
Мая Манолова смята, че представителите на тези три партии нямат намерение да отчитат адекватно нито машинните бюлетини, нито преференциите.
"Залогът е да си надпишат гласове", посочи тя в предаването "12+3".
Лидерът на „Изправи се, България“ обясни, че ще подадат жалба във Върховния административен съд срещу решението на ЦИК за съдържанието на протоколите.
„Хартиената коалиция, която реално изхвърли машините, сега се изяви и в ЦИК. Прие абсурдното и незаконно решение хартиените и машинните бюлетини да се обединят. Кражбите и манипулациите на вот ще бъдат заметени. Отново представителите на БСП са изпълнители на мръсната поръчка на ГЕРБ и ДПС. Вносител е представител на БСП. Така ще се занули честността на изборите. Позорно поведение на тези три партии в ЦИК“.
Дошъл е моментът да има автентична лява формация, посочи още Манолова.
„Нинова и приближените й загубиха доверието на 700 хиляди души за 5 години. Вратата е отворена към всички социалисти, независимо дали са напуснали БСП. В четвъртък ще представим Обществения съвет на "Левицата". Ще се стремим към силно парламентарно представителство в следващото НС, ще бъдем последната преграда срещу опитите ан ГЕРБ и ДПС да се върнат във властта и ще прекратим самоунищожителната война, която БСП води срещу президента Радев“.
Дневният ред на „Левицата“ включва няколко основни проблема на българските граждани, обясни Мая Манолова.
„Първият са доходите. Идеята за голяма трудова реформа и повишаване на доходите е на „Изправи се, България“. В момента се заимства от ръководството на БСП. Основната идея е защита на правата на работещите. Не е достатъчно минималната работна заплата да е половината от средната. Тя трябва да бъде повишена веднага и трябва да гони издръжката на живот“.
Нашата основна кауза ще бъдат цените на храните, обясни тя.
„Имаме ясен план. Цените на продуктите от малката потребителска кошница трябва да имат таван на надценка. Необходимо е да се създаде държавен разследващ орган, който да гони спекулата“.
Мая Манолова смята , че резултатите от последните социологически изследвания, които не поставят „Левицата“ сред партиите, влизащи в следващия парламент, не са показателни.
„Тези изследвания са правени преди 12 февруари, когато новото обединение беше обявено. Всякакви спекулации, че е под 4-те процента, си остават спекулации. Няма как да мериш несъществуващ обект. „Левицата“ се разраства“.
За разлика от ПП и ДБ, ние нямаме никакви идеологически различия, посочи Манолова.
„Спойката в левицата е естествена. Имаме биография, кауза и позиции, които сме защитавали“
„Ще се противопоставим на опитите да бъде унищожена последната институция, на която хората в България вярват“. Така Манолова коментира изказването на съпредседателя на ДБ Атанас Атанасов, че една от първите задачи пред следващото НС трябва да е работата по импийчмънт на президента Радев.
Цялото интервю на Даниела Големинова с Мая Манолова може да чуете в звуковия файл.Председателят на Народното събрание доц. Наталия Киселова изрази подкрепа за предложените от ГЕРБ-СДС законодателни промени са забрана на продажбата на вейпове на непълнолетни. В интервю за БТА тя заяви, че няма значение кой предлага определен законопроект, ако той подобри здравето на децата. "Въпросът с тютюнопушенето е сериозен..
Два хеликоптера на испанските сили за специални операции са пристигнали в България. Заедно с българските си колеги те ще участват в изпълнението на парашутни скокове, спускане по способа "бързо въже", инфилтриране, ексфилтриране и други задачи при провеждане на специални операции. Това ще се случва в рамките на учението "Устойчива стрела"...
В интервю за агенция Ройтерс украинският президент Володимир Зеленски коментира възможността за партньорство със САЩ относно огромните находища на редкоземни и други критични минерали в неговата страната, като част от опита да се хареса на американския президент Доналд Тръмп, който има склонност да сключва сделки. Американският президент,..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви пред журналисти, че е възможно да се срещне идната седмица с украинския си колега Володимир Зеленски. Това съобщи АФП. Попитан дали срещата ще бъде във Вашингтон, Тръмп отговори, че би могла да бъде там и допълни, че не възнамерява да пътува до Киев. "Бих искал тази война да свърши..
България трябва да запази валутния борд щом е доказал, че работи, заяви проф. Стив Ханке по време на кръгла маса, организирана от "Възраждане" в парламента. С приемането на еврото България върви срещу общественото мнение, смятат депутатите от "Възраждане". Лидерът на партията Костадин Костадинов припомни за несъстоялия се референдум и..
Разочарован и обиден от краткото си присъствие като депутат на партия "Величие" е музикантът Етиен Леви, солист на музикална група "Трик", призна той в интервю пред БНР. Музикалният педагог разказа за обвиненията, които той и други депутати на партията са получили, че са взели по 50 000 евро, а Николай Марков 1 млн. и са разбили..
От коалицията "Продължаваме промяната-Демократична България" внесоха в парламента законопроект за промени в Кодекса за социалното осигуряване. Предлага се държавните служители, наети по Закона за държавния служител, и тези, наети по специалните закони – военни, полицаи, съдии, прокурори, следователи и от специалните служби - ДАНС, НСО, Разузнаване..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие,..
Каквито и правила да се сложат като процедура по избор на нов ВСС, няма политическа гаранция, че ще бъде спазена процедурата , предупреди в интервю..