Тази вечер България ще изиграе втория си мач от квалификационната кампания за Евро 2024. Родните футболни национали гостуват на един от фаворитите в група G Унгария на стадион „Пушкаш Арена“ в столицата Будапеща, срещата започва в 21:45 часа българско време, а ние ще я следим по програма "Хоризонт" на БНР.
„Лъвовете“ стартираха пътя си към Европейското първенство в Германия догодина с неприятно поражение от Черна гора с 0:1 у дома. Това бе първа загуба за „трикольорите“ под ръководството на сръбския селекционер Младен Кръстаич. Тимът ни притежаваше по-често топката, но по-опасните ситуации бяха пред вратата на Даниел Наумов, който в крайна сметка бе преодолян след бърза контраатака на гостите в 70-та минута. Поражението поставя българите в трудна ситуация да търсят непременно поне точка от тежката визита на „маджарите“, за да остане с шансове за попадане на едно от първите две места в групата.
"Имахме тежък мач срещу Черна гора. Отборът много се измори и даде много от себе си. Имахме два дни да се възстановим. Видяхме кое сме могли да направим по-добре. Подготвихме се добре за утрешния мач, който ще бъде тежък. Съперникът е много добър тактически и физически. Имаме план Б. Всеки треньор има План Б“, сподели старши треньорът на родните национали Кръстаич.
„България ще бъде труден противник. Много атлетичен, физически силен тим със солидна халфова линия. Не трябва да оставяме пространства на съперника, защото те разполагат с достатъчно бързи футболисти, които ще се възползват от тях. Унгарският национален отбор не може да подценява нито един опонент. Българите загубиха в петък, но според това, което бе показано по телевизията, те заслужаваха повече“, коментира наставникът на унгарците Марко Роси, за чийто тим това ще бъде първа евроквалификация.
Два от другите три отбора в нашата група – Черна гора и Сърбия, се изправят един срещу друг също в понеделник вечер, като са с по три пункта след откриващите си срещи, след като „плавите“ очаквано взеха своето срещу Литва след успех с 2:0 пред собствена публика.
Гимнастички от 50 държави са подали заявка за участие в световната купа по художествена гимнастика в София. Домакин на турнира от 4 до 6 април ще е столичната „Арена 8888“, стана ясно след подаването на дефинитивните заявки. В индивидуалната надпревара отличията ще си оспорват 89 състезателки. Конкуренция на нашите момичетата ще са..
Дисциплинарната комисия (ДК) към Българския футболен съюз (БФС) наложи глоби в общ размер от 7300 лева за ЦСКА след двубоя срещу Славия от 20-ия кръг на футболната първа лига. Комисията също така задължи "червените" да възстановят щетите на стадион "Славия". Отборът на ЦСКА загуби гостуването си с 0:1. Левски бе глобен с общо 6300 лева след..
Състезателите по спортна и художествена гимнастика със Синдром на Даун, които са част от Федерация Адаптирана Физическа Активност - България, ще се качат на сцената на галаспектакъла "Нощ на звездите". Звездното шоу се организира от Фондация "Енчо Керязов" и е посветено на талантливите деца на България, отличени в категориите "Спорт", "Образование",..
Димитър Кузманов отпаднав първия кръг на тенис турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Манама (Бахрейн) с награден фонд 200 хиляди долара. Пловдивчанинът отстъпи пред номер 240 в световната ранглиста Андреа Вавасори (Италия) с 3:6, 6:2, 3:6 за близо два часа игра. Кузманов допусна два пробива в първия сет, който загуби с 3:6, но във втория..
Интер победи с 2:1 Фиорентина в мач от 24-ия кръг на Серия А. Така “нерадзурите” се реваншираха пред собствените си фенове за тежкото поражение регистрирано от същия съперник само преди три дни. Успехът за домакините отново не дойде лесно, след като те поведоха с автогол на Марио Понграчич (28’), но Роландо Мандрагора (44’) успя да изравни от..
Отборът на Гьозтепе, воден от българския старши треньор Станимир Стоилов, стигна само до равенство 0:0 при гостуването си на Бодрумспор в мач от 23-тия кръг на футболното първенство на Турция. Гостите от Измир бяха по-активният отбор в мача, но предимството им не се превърна в голове. В края на двубоя в игра за Бодрумспор се появи..
Отборът на Балкан (Ботевград) завърши с второто завъртане в Националната баскетболна лига с домакинска победа с 91:72 (24:17, 17:21, 29:12, 21:22) над Левски в мач от 18-ия кръг. "Зелените" нямаха големи затруднения, като особено през второто полувреме успяха да отворят сериозна разлика, която достигна до точно 20 точки в края на третата..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..