"Мутренското правителство на ПП-ДБ, ГЕРБ и ДПС ни върна в мутренските години. ... Това, което трябва да се случи, е това правителство да си ходи".
Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов във връзка с информацията, че Алексей Петров е застрелян в София.
Според него това е второ знаково убийство в рамките на няколко месеца:
"Прекалено странно е съвпадението с убийството на Красимир Каменов - Кър в Кейптаун, РЮА".
По думите му публична тайна е било, че Алексей Петров е бил свързан с ПП-ДБ.
Костадин Костадинов допусна "следващото нещо, което ще се случи, е да има политически убийства"
Интервюто на Людмила Железова с Костадин Костадинов в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Йеменските бунтовници хути заплашиха, че ще атакуват всеки израелски кораб, който наруши забраната на групировката за преминаване през Червено и Арабско море, протока Баб ал Мандаб и Аденския залив, предаде Ройтерс. В петък лидерът на хутите предупреди, че ще възобнови морските операции срещу Израел, ако израелските власти до четири дни не..
Приключи 22-часовата блокада на сръбската държавна телевизия. Демонстрантите обещаха мащабен протест срещу режима на Вучич в събота, 15-ти март. Протестиращите поискаха "освобождаването на РТС - това е държавната телевизия", след като журналист от тази телевизия ги обиди в разговор с президента Александър Вучич. "Ръцете ви са окървавени",..
На кръстовището на бул. "Никола Петков" и бул. "Цар Борис III" ще се проведе граждански протест срещу "безхаберието на пътя в "Княжево"". Протестът е провокиран от поредния инцидент, при който преди дни две деца бяха блъснати, докато пресичат на зелен светофар на пешеходна пътека, при трамвайното колело в "Княжево".
Европейският съюз ще наложи контрамита на американски стоки на стойност 26 милиарда евро в отговор на американските мита върху вноса в САЩ на стомана и алуминий, предаде Ройтерс като се позова на официално изявление Европейската комисия. Контрамерките влизат в сила от следващия месец, допълва БТА. "ЕС остава готов да работи с..
Съветът за електронни медии организира съвместно със Софийския университет "Свети Климент Охридски" дискусия на тема "Войни и конфликти, медии и общество". Форумът ще протече в два панела - "Медийно отразяване на войни и конфликти" и "Информационна, национална и международна сигурност". СЕМ взе решение за провеждането на дискусията по..
Премиерът на Полша Доналд Туск пристига на работно посещение в Анкара, където ще бъде приет от президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган. Двамата ще обсъдят засилването на двустранните отношения. По време на разговорите се планира да бъде направена оценка на отношенията между Турция и Европейския съюз в контекста на полското председателство..
Протестен палатков лагер пред здравното министерство организират днес от синдикат "Защита". Причина за демонстрацията е липсата на конкретни действия по поставени от тях искания, свързани с проблеми в системата на здравеопазването. В писмо до парламентарната здравна комисия, премиера и министъра на здравеопазването от синдикат "Защита"..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Ако управляващата конфигурация ще се промени по някаква причина, това няма да е заради влизане на "Величие" в парламента , а заради проблемите, които..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..