Не виждам причина един човек със спорна репутация, какъвто беше Алексей Петров, да участва в политически процеси, отбеляза Николов.
"Алексей Петров беше сложна личност. Той имаше способността да внушава на обществото и журналистите собствената си значимост в различни процеси. Аз го познавах. Странно ми е защо е необходимо Борисов да търси посредничеството на този човек, за да се срещне с официална партия, каквато е ПП".
ПП бяха сварени като жаба в топла вода от Борисов, заключи журналистът.
Йово Николов коментира и случващото се около Васил Божков.
"Този пинг понг, който се получава между Васил Божков и прокуратурата, е много интересен. На мен ми се струва, че това е някакво отвличане на вниманието. Действията на прокуратурата не са достатъчно прозрачни, за да разберем какво се случва.
Посланията на Божков не винаги водят към истинността на неговите действия. Той е бил част от проблема, а не от решението. Тезата му, че е бил рекетиран и е плащал такса "Спокойствие" би била реална, ако той беше подал сигнал в прокуратурата"
Николов все пак отчете и факта, че прокуратурата е силно зависиима от политическата класа.
"Смяната на Гешев със Сарафов е смяна на играчи в един и същи модел. Докато този възел не бъде разкъсан, ние няма как да имаме надежда, че обществото ни ще получи справедливост".
Журналистът анализира казуса с наводненията и загиналите с Царево.
"Да, имаше много дъжд, но го има и хроничният проблем с незаконнното строителство и с почистването на деретата, с обследването на пътищата. Ако всички тези неща бяха извършвани регулярно, тези трагедии нямаше да се случат. Щетите щяха да бъдат много по-малко".
Йово Николов посочи и решение на проблема с пияните и дрогирани шофьори по пътищата.
"Държавата има проблем с това, че не въздава санкция. За 5 години МВР не е успяло да събере 400 милиона лева от глоби за превишена скорост. Тези пари е можело да влязат във Фонда за безопасност. Санкцията има възпираща функция, когато бъде налагана. Непрекъснатото увеличаване на глобите и наказанията нямат абсолютно никакво значение, след като не се прилагат. Трябва да се намери начин за връчване на фишовете. Светът е толкова технологичен"
КАТ, МВР, община и ТОЛ система би трябвало да започнат да си говорят, обясни още той.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Йово Николов може да чуете в звуковия файл.
Както Украйна, така и Европа трябва да играят роля в сериозните преговори със САЩ и Русия за прекратяване на войната, заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио пред Си Би Ес, цитирана от БГНЕС. Разговорите в Саудитска Арабия са предварителни, уточни Рубио, а "истинските преговори" ще включват Украйна и Европа. Рубио се подготвя да пътува до..
Френският външен министър Жан-Ноел Баро днес заяви, че е "немислимо" Русия да се присъедини към Г-7, предаде АФП. Изявлението на Баро е във връзка с казаното от американския президент Доналд Тръмп. Президентът на САЩ каза, че Русия трябва да бъде допусната отново в Г-7 "Днес това е немислимо. Г-7 е група на най-развитите големи демокрации...
74 на сто активност е отчетена в края на изборния ден за кмет оряховското село Лесковец, съобщиха от Общинската избирателна комисия в Оряхово. Гласуването премина спокойно, без драстични нарушения. Частични местни избори за кмет на две врачански села Също без нарушения и при висока активност - близо 80 на сто, премина частичният местен вот..
"Хамас" е готова да проучи подходи за политически и административни договорености за Ивицата Газа, без непременно да е част от тях, за да премахне претекста на Израел за възобновяване на войната и за да започне истински процес на възстановяването на анклава, заяви говорителят на палестинската радикална организация Хазем Касим, цитиран от в. "Ал Ахрам" и..
Израелската армия съобщи, че днес е нанесла въздушни удари по Ливан, а целта са били военни обекти на шиитската групировка "Хизбула", предаде АФП. "Преди малко (армията) извърши прецизни удари, базирани на разузнавателни данни, на редица военни обекти на ливанска територия, където са съхранявани установки за ракети и оръжия и е установена дейност на..
51-вият Конгрес на БСП избра Атанас Зафиров за председател на партията. Той се наложи с 57 гласа разлика в балотаж срещу Борислав Гуцанов. Пред делегатите Зафиров увери, че колективното начало в партията се връща и БСП ще се бори да е първа политическа сила. Зафиров и Гуцанов на балотаж след вота за председател на БСП Атанас Зафиров бе избран..
Българската телеграфна агенция е познание. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова по случай 127-ата годишнина на Агенцията и допълни, че ежедневно българските институции работят с информацията на БТА. БТА отбелязва 127 години от първия си бюлетин "БТА е еманация и пример за това как в днешния технологичен, дигитален век, когато (ни) залива..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..