Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов съобщи в кулоарите на парламента, че партията му е започнала консултации за внасяне на вот на недоверие към правителството заради политиката в сектор "Енергетика".
По думите на Костадинов от ИТН са заявили подкрепа, а БСП трябва да обсъдят темата вътрешнопартийно и тогава ще излязат с решение.
Според Конституцията за внасяне на вот на недоверие са необходими подписите една пета от депутатите или 48 народни представители – точно толкова, колкото имат Възраждане и ИТН:
"По-голямата част от групите на "Възраждане" и на "Има такъв народ" са се подписали, продължаваме да се подписваме. Ще изчакаме да видим какво е решението на БСП и утре или най-късно в петък вотът на недоверие ще бъде внесен - заради цялостната политика на правителството в сектор "Енергетика" и унищожаването на българската въглищна индустрия", посочи Костадинов.
Цялата парламентарна група на ИТН подкрепя вота на недоверие, потвърди пред журналисти в парламента председателят на парламентарната група Тошко Йорданов.
"Вижте, ние сме опозиция, то е ясно. При това сме доста твърда опозиция", аргументира се Йорданов. По думите му в момента "с унищожаването на енергийния сектор на България" правителството вреди много, "без да броим, че и краде много".
Попитан дали вярва, че този вот може да успее, депутатът коментира, че и да не успее, това е политически акт. Ние сме опозиция, смятаме, че са вредни и го показваме включително по този разрешен от закона начин, добави Йорданов.
На въпрос, свързан с териториалните планове, изпратени в Брюксел, които протестиращите енергетици и миньори настояват да бъдат изтеглени, Йорданов коментира, че ако се подходи прагматично, е "по-добре е да не ги вземем тези пари за сектор "Енергетика" от милиард и 700 млн. евро, вместо да дойдат в България и те да ги откраднат".
Утре БСП свиква Изпълнителното бюро на партията, за да реши дали да подкрепи вот на недоверие срещу правителството.
Сняг вали в Смолянско, като по високите части вече трупа нова снежна покривка. В курорта Пампорово новата снежна покривка е 4-5 см и продължава да вали слаб сняг, посочват от Планинската спасителна служба. В цялата Смолянска област има валежи, като сняг вали по високите части със слаба и средна интензивност. Снежната покривка е от 3 до 5 см. Вече..
Около 700 хиляди са хората с увреждания, които се нуждаят от различни социални услуги и подкрепа, отбеляза министъра на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. По думите му трябва да се направи така, че да има повече работни места и хората да се осигуряват на реалните си заплати, за да може държавата да насочва повече средства към уязвимите групи...
Централната избирателна комисия ще обсъди предложения за промени в Изборния кодекс и в методическите си указания при следващи избори, свързани с опаковането на изборните книжа. Предложението за това беше направено от заместник-председателя и говорител на комисията Росица Матева по време на днешното заседание на ЦИК: "Да се предвиждат две "свински..
Повече от 400 души са загинали при израелските въздушни удари в Ивицата Газа през последната нощ, съобщиха контролираните от "Хамас" палестински здравни власти в анклава. Израелските атаки са извършени в различни части на Ивицата Газа, като са били насочени срещу командири и бойци от средните нива на радикалното движение "Хамас" и срещу..
В памет на жертвите на пожара в Кочани, Северна Македония, при който 59 младежи загубиха живота си, днес и в България, и в Сърбия, и в Босна и Херцеговина е ден на траур, отбелязва БТА. Ден на траур беше обявен вчера и в Черна гора. Антонио Илиевски, Кочани: Всички сме засегнати от трагедията - ако не е загинало дете на роднина, тогава е на..
Министрите на външните работи и здравеопазването на Северна Македония Тимчо Муцунски и Арбен Таравари посетиха болниците в Солун, в които се лекуват пострадали пациенти от пожара в дискотека в Кочани. Двамата министрите посетиха многофункционалната болница в Солун "Папаниколао" и военната болница в града, като разговаряха с лекуващите лекари..
В помощ на учениците от всички възрасти и на учителите е ново онлайн приложение, което да помага при обучението за правилата на пътя. Инициативата на образователното министерство беше представена в софийското 18 СУ "Уилям Гладстон" Трудните въпроси как да внимаваме на пътя съвсем не са трудни за четвъртокласниците. Затова и децата от отбор..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..
В България имаме лѝстова демокрация! Ако си близък на лидера - попадаш в листите на партията за изборите. Това мнение изказа пред БНР ПР експертът..
Има транспортирани от Северна Македония пациенти и в болници в Пловдив и Варна. Трима са във Военноморската болница във Варна - д ве момчета и едно..