"Искам да благодаря на всеки един човек, който ми гласува доверие – и преди седмица, и вчера подкрепи идеята за промяна на нашия град, промяна на начина, по който се управлява, на амбицията, на енергията, която ни движи. Всеки един от вас е причината ние да бъдем оптимисти, че София я чакат по-добри времена", заяви на брифинг днес новият кмет на София Васил Терзиев, който бе издигнат за поста от ПП-ДБ/СС и надви Ваня Григорова на вчерашния балотаж в столицата.
Терзиев благодари и на политическите лидери зад себе си: "Извървяхме дълъг път заедно, станахме много добър отбор и смятам, че това ни дава една много добра основа за реализиране на нашите амбициозни планове за града".
На старта на нашата кампания на 27 юни обещахме няколко неща и обичаме да изпълняваме това, което сме обещали. Казахме, че ще се борим за кметското място – изпълнихме го. Казахме, че ще се борим за много убедително представителство сред районните кметове – постигнахме го – 19 районни кмета. Казахме, че ще се борим за активно представителство в СОС – дори с всичките активни мероприятия и безобразия, които се сътвориха, ние имаме колкото втория и третия, взети заедно. Така че трите неща, които обещахме, ги постигнахме", отчете Васил Терзиев и допълни:
"Сега предстои по-трудното, което е да докажем, че освен да печелим избори, можем и да управляваме – достойно, прозрачно".
"Ще водим много активна борба с корупция, злоупотреби и клиентелизъм, за да е ясно, че парите на софиянци отиват по предназначение и за да можем наистина да вдигнем качеството и количеството на всичко, което се случва с нашия ресурс. Ще работим за интересите на всички софиянци и ще бъда кмет на всички софиянци и тези, които ме подкрепиха, и тези, които не ме подкрепиха", каза още той.
От своя страна съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков заяви:
"Искам да благодаря на всички хора, които повярваха, че бъдещето на техния град зависи от самите тях. Промяната е бавна, но от днес е необратим процес".
Съпредседателят на ПП-ДБ Христо Иванов определи като "въпрос на разум и отговорност" да се запази управленската формула.
"Това управление да продължим да носим тази отговорност пред страната. В този смисъл аз разбрах от господин Борисов, той ще свика партията си и ще попита какво мисли, но не очаквайте от нас да почнем в същия тон - да заплашваме, да клатим лодката, да дестабилизираме страната. Нека да е ясно, че когато има алтернатива, когато има отговорен път към едно по- добро управление, ние решително ще го направим, но няма да се занимаваме с лашкане, със заплахи, с извиване на ръце".
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис написа в профила си във Фейсбук, че постоянните трусове в района на Санторини са "безпрецедентни". Мицотакис се позова на мнението на сеизмолози и посочи, че е трудно да се предвиди как ще продължат трусовете. "Те следят положението минута по минута и оценяват данните ден след ден", отбеляза той. Гръцкият..
40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината. 25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното праз цялата минала година. Това са ненаркотични вейпове , но проблемът е, че не отговарят на изискванията на..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху смелите виждания на президента Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на палестинците в съседни страни и..
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..