16-годишният Виктор Попов има нужда от лечение на тежко онкологично заболяване. Преди месеци момчето е диагностицирано с остеосарком - агресивно туморно заболяване на костите. Лечението, проведено в България, трябва да продължи в Турция, а средствата са непосилни за семейството.
До лятото на тази година Виктор е като всички други тийнейджъри със своите мечти и детско безгрижие. Тренира футбол в 57-мо Спортно училище в София. Затова ѝ не обръща внимание на болките, които получава в крака. Дори когато търси лекар, семейството допуска, че става дума за футболна травма. Но диагнозата е категорична - злокачествен тумор на костта на единия крак, което преобръща живота на всички, разказа неговата братовчедка Габриела Михайлова.
Налага се Виктор да изостави футбола, за да тръгне по пътя, който да го изведе до най-голямата победа. Вярва, защото не е сам. До него са приятелите му, с които преди това се е смял. До него е семейството му, до него са и хиляди непознати, които макар и анонимни, ще носи в сърцето си с благодарност.
От София насочват Виктор за лечение в Пловдив. Преминава през курсове на химио- и лъчетерапии, приложени са много антибиотици, но след всички усилия се оказва, че единственото възможно в България е отстраняването на крака.
Междувременно, ракът се разпространява и в белите дробове.
Надежда идва от болница в Истанбул, която семейството открива. Има шанс за излекуване и запазване на крака, благодарение на иновациите в лечението през последните години.
Но състоянието е спешно, а семейството не разполага с необходимите 400 000 лв.
Банковата сметка е на името на майката на Виктор, Иванка Благоева Лазова.
"Да дарим живот на Вики!".
Да спасим заедно един детски живот! Да спасим едно краче на футболист!
Титуляр : Иванка Благоева Лазова
IBAN : BG61STSA93000026593385
BIC : STSABGSF
Банка ДСК
Както и:
Банка: Алианц Банк България
BG41BUIN95611000707352
BIC: BUINBGSF
Получател: Фондация Павел Андреев
Основание: Дарение за Виктор Георгиев Попов
В кампанията по събирането на парите вече се включват и столични училища.
Репортаж на Наталия Ганчовска чуйте в звуковия файл.
След бедствието на века, както самите турски власти определиха земетресението, поразило страната пред две години, усилията днес са насочени към възстановяване и към нова глава в тази история, озаглавена "солидарността на века". По строежите, изградени с държавно финансиране, се работи по 24 часа в денонощието, твърдят местните и национални и..
"Ситуацията беше страшна, апокалиптична. Атмосфера на смърт се усещаше навсякъде". Това са спомените на Нора Чолакова, кореспондент на БТА в Турция, след като на 6 февруари 2023 г. южната ни съседка беше поразена от трус с магнитуд 7,7 по Рихтер. Бедствието е едно от най-опустошителите земетресения в историята на Турция – загиналите са над 53..
Община Поморие оттегли предложението си за подмяна на 63 стари дървета в центъра на града с нови. Седмица след първата среща с жителите на Поморие, на която беше представена идеята, заради създалото се напрежение Общината организира втора среща. Снощи, в новото читалище на града, кметът Иван Алексиев предложи един демократичен подход за..
Родителите да не дават електронни устройства на децата си преди да навършат 4 години и да имат поне 1000 думи в речника си. Това апелира логопедът Ива Александрова, специалист по ранно детско развитие. " Стават все повече децата, които не могат да се хранят самостоятелно на 3-4 години, не могат да дъвчат, не могат да говорят, не могат да..
Какво се случва в горския сектор и защо по-голямата част от дървесината вече се внася от други държави в Европа? За криза в горския сектор и пазара на дървесина алармират за пореден път дърводобивни и дървопреработвателни фирми от Югозапада. Те изпратиха писмо до премиера и министъра на земеделието и храните, в което настояват за спешна..
"Имах намерение да се евакуирам, но не можах да намеря билети. Днес няма фериботи, защото времето е много лошо – 7-8 бала вълнение. Положението е много сложно. Хората са много стресирани, уплашени . От 03.00 часа съм в колата, няма спане", разказа сънародникът ни Иван Димитров, който все още се намира на Санторини. В предаването "Преди..
България е много далече от Санторини и за нас не е сеизмичен източник. Не е дълбок източник, какъвто е Вранча. Тук става дума за дълбочина на 10 км. и трусовете имат локално влияние. Дълбоките от типа Вранча, Хималаите, около Япония и Чили - те могат да причинят явления в широк диапазон. В Санторини са плитки събития. Това коментира..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Каквито и правила да се сложат като процедура по избор на нов ВСС, няма политическа гаранция, че ще бъде спазена процедурата , предупреди в интервю..