Съдийската колегия на ВСС не би могла да чуе от Борислав Сарафов и Николай Стайков абсолютно нищо ново, което да не знае.
Това каза пред БНР журналистката Анна Заркова и уточни, кои са причините за това:
"Съдебните кадровици не за първи път се занимават със случай на престъпно влияние в съдебната власт. Включително и със заплахите от т.нар. Нотариуса към съдиите Владислава Цариградска и Цвятко Лазаров. Втората причина е, че всички съдии в България - и бивши, и действащи, без да са членове на Съдийската колегия на ВСС, са доста отдавна наясно с това, което показа още през 2021 г. филма на Антикорупционния фонд, в който работи Николай Стайков. Те са наясно и с това, което съдия Цариградска каза тези дни по телевизията, че има адска машина за ликвидиране на хора и дирижиране на съдебните процеси и политическия живот. ... Какво ново да им каже Ники Стайков. Всичко доказуемо, което той знае за корупцията и задкулисието, той вече го е казал публично, написал го е, снимал го е на филми. Тези филми в Съдийската колегия на ВСС би трябвало 100 пъти да са ги гледали, да са ги изследвали. Що се отнася до това, което журналистът знае, обаче то е недоказуемо със средствата на журналистиката и затова не го е казал във филмите си и не е написал в статиите си, той няма да го каже публично нито във ВСС, нито в парламентарната анкетна комисия, защото току-виж се озовал на подсъдимата скамейка за клевета. И въобще няма да е за първи път журналистът да стане подсъдим, а не престъпникът, когато е разкрил".
Според Заркова ще бъде нулев резултатът от работата на временна комисия в Народното събрание, създадена заради случая с Нотариуса, която трябва да проучи факти за наличие на нерегламентирано влияние в правосъдната система:
"Какви точно факти ще проверява още не знаем, но можем да кажем какви факти няма да проверява. Тя няма да проверява факти, свързани със задкулисните назначения, повишения и уволнения в съдебната власт".
Тя изтъкна, че Делян Пеевски и Иван Гешев биха били много полезни, ако поискат да съдействат за едно ефективно разследване:
"Подозирам, че няма да бъдат разпитани. Нищо, че се заканват на Гешев и министърът на правосъдието и главният прокурор Сарафов".
Интервюто на Даниела Големинова с Анна Заркова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
След като България навлезе в спирала от предсрочни парламентарни избори, здравината на държавните финанси силно се разклати. За догодина се оформя сериозен дефицит, който мнозина очакват да надхвърли 3%, въпреки заявката на служебния кабинет. Причината е, че разходите, особено в частта им за персонал, са изключително раздути, а повечето..
Министърът на вътрешните работи Атанас Илков увери, че полицията е взела всички необходими мерки за охрана на празничните базари. Той заяви, че няма информация за заплахи с действия, подобни на тазседмичното смъртоносно нападение на коледен базар в германския град Магдебург: 5 станаха жертвите на нападението на коледния базар в Магдебург..
30-годишен мъж беше ударен от камион и загина на автомагистрала "Струма" край Бобошево, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Кюстендил. Инцидентът станал около 9,30 ч. тази сутрин. Неясно по какви причини, но камионът, управляван от гръцки гражданин, е навлязъл в аварийната лента и с ремаркето е ударил стоящия до спрял лек..
България в Шенген - на два пъти 2024-та. Най-накрая пълноправно членство. Сега страната ни поглежда с оптимизъм и с повече самочувствие и към еврозоната . С огромно притеснение за бюджета обаче. Раздути разходи срещу скромни приходи и риск за финансовата стабилност на държавата. България и Румъния вече са пълноправни членове на Шенген..
И през 2024 съдебната власт си остана на дъното на общественото доверие. А политическата нестабилност още повече засилили усещането, че разделението на властите е просто декларация. Кои събития и процеси белязаха съдебната 2024? 2024-та се превърна и в година на знакови политически раздели 2024-та на бързи обороти с проф. Петър..
Оказа се, че служебното правителство, с премиер Димитър Главчев, управлява България най-дълго през тази година. За първи път премиерът беше избиран от т.нар. "домова книга". "Домовата книга" обаче се оказа пълна с хора, които "не искаха да стават цар", както се казваше в една приказка. 2024-та на бързи обороти с проф. Петър Стоянович, Петьо..
От боички и фотоапарат Polaroid, през коте до... съпруг за кръстницата, са сред подаръците, за които кипърските деца молят Дядо Коледа да им донесе тази година. За 11-та година кипърските пощи с технологичната подкрепа на държавния телеком организираха празничната кампания "Поща до Дядо Коледа“ (Post2Santa). Кипърчетата са написали тази година над 2000..
" Най-важното е да бъде съставено правителство. Ако има разговори за правителство, ще има разговори и за другите органи , с изключение на ВСС и..
"Това, че ловни дружинки, примерно, се събират и стрелят по кенчета и шишета трябва да го квалифицираме, че едва ли не са паравоенни структури ли?"...
Две от съществените новини в сферата на технологиите от тази година - собственикът на "Спейс Екс", на "Тесла" и на бившия "Туитър", най-богатият човек..