Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Денков: Габриел ще е готова с прегледа на управленската програма в понеделник

Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Премиерът Николай Денков потвърди, че вчера е разговарял с вицепремиера Мария Габриел. Тя ще бъде готова с прегледа на изпълнението на управленската програма в понеделник. След това те ще обсъдят състава на Министерския съвет и тогава може да продължи дискусията с лидерите на партиите, които подкрепят кабинета.

По отношение на разговорите за ротацията  - трябва да бъде запазен добрият и конструктивен тон с Мария Габриел, за да има доверие и да продължи съвместната работа, отбеляза Денков:

"Така че същината на разговорите в момента, като тя е много повече в парламента, е дали ще има съгласие да се довършат реформите, които започнаха преди двете месеца, свързани с правосъдната система, с външнополитическите приоритети, с регулаторите, от които буквално зависи живота на всеки българин и бизнеса на всеки един човек, който се опитва да прави бизнес в България. Ако ние видим, че можем да работим позитивно, ще се опитаме да го направим".

Премиерът Денков обясни, че въпреки договорената управленска програма, предлаганото допълнително споразумение представлява своеобразно продължение:

"Управленската програма е до края на 2024 г. Естествено е тя да бъде дообновена. Естествено е министрите да бъдат подбрани така, че да могат да я изпълнят".

Денков заяви, че забелязва разбирателство между ГЕРБ и ДПС:

"Това, което виждаме през последния период е, че има разбирателство между тези две партии. Дали това разбирателство стига дотам да отидем сега на избори, не мога да кажа. Това трябва да го решат те. Това, което мога да кажа е, че правителството има смисъл да съществува само ако изпълнява приоритетите, заради което е създадено".

По публикацията работи: Радмила Попова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентът на САЩ Доналд Тръмп и украинският президент Володимир Зеленски в Белия дом, архив, 28.02.2025 г.

Тръмп проведе телефонен разговор със Зеленски

Договореността между руския и американския президент за спиране на взаимните удари на Русия и Украйна по енергийни обекти не издържа и няколко часа.  Москва и Киев размениха обвинения за саботиране на преговорите, но по-късно през деня стана ясно, че са разменили и повече от 300 военнопленници. Тръмп: Разговорът с Путин беше много добър и..

публикувано на 19.03.25 в 18:57
Мариян Карагьозов

Мариян Карагьозов: Имамоглу може да бъде заменен с кметски наместник, назначен от правителството

С анулирането на дипломата за висше образование на Екрем Имамоглу той вече няма възможност да се кандидатира за президент , защото това е задължително изискване, но още по-сериозно нещо са обвиненията за тежки престъпления - корупция и подпомагане на терористична организация.  Това каза пред БНР Мариян Карагьозов от Института по балканистика към..

публикувано на 19.03.25 в 18:52

МЗ: Общото състояние на пострадалите в Кочани, лекувани у нас, е без съществена промяна

Повече от три денонощия след трагедията в македонския град Кочани, проявите на съпричастност към пострадалите не спират. Повече от 600 души в цялата страна са дарили кръв през последното денонощие.  Над 600 души дариха кръв за пострадалите в Кочани само за ден, във Варна - близо 70 Сред тях са и десетки ученици и учители от Добрич. Акцията там..

публикувано на 19.03.25 в 18:40

В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8%

От 1 юли пенсиите ще бъдат увеличени с 8,6 на сто, реши парламентът при окончателното гласуване на закона за Държавното обществено осигуряване. Така минималната пенсия ще се увеличи до малко над 630 лева. НС прие увеличението на пенсиите с 8,6% от 1 юли В пленарната зала депутатите вече работят по бюджета на Здравната каса. От 1..

публикувано на 19.03.25 в 18:36

Мария Симеонова: Няма място за оптимизъм след разговора Тръмп - Путин

Не мисля, че има място за оптимизъм, след като разбрахме за разговора между Тръмп и Путин. Имаше оптимизъм след срещата на 11 март т. г. в Джеда, коментира в интервю пред БНР Мария Симеонова, директор на Софийския офис на Европейския съвет за външна политика. "От Джеда дойде предложението за 30-дневно спиране на огъня. Вчера от..

публикувано на 19.03.25 в 17:54

Ресторантьори протестираха на "Дунав мост" в Русе

Ресторантьорите и хотелиерите в Русе излязоха на протест в района на "Дунав мост", но тяхното шествие не затрудни движението на леки и товарни автомобили. Настояването за по-ниска данъчна ставка накара хотелиери и ресторантьори от Русе да излязат на протест в района на "Дунав мост". С фирмените си автомобили те направиха шествие, а полицията..

публикувано на 19.03.25 в 17:52
Министърът на околната среда и водите Манол Генов дава брифинг в сградата на МОСВ - 19 март 2025 г.

Министър Генов: От май до септември м.г. няма отчетност как са управлявани отпадъците на София

От месец май до месец септември 2024 г. няма отчетност как са управлявани отпадъците на София, обяви министърът на околната среда и водите Манол Генов, като се позова на резултати от проверка, извършена от Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – София : "Резултатите показват системно неводене на отчетност през изминалата 2024..

публикувано на 19.03.25 в 17:46