Поискахме създаване на комисия за "Исторически парк", защото трябваше да дадем много ясен знак за това, че трябва да се даде много точен и ясен отговор.
Това каза пред БНР Виктория Василева, доскоро депутат от ПГ на "Величие", а вече независим народен представител, след като парламентарната група се разпадна.
Депутатите от "Възраждане" ще внесат в деловодството на Народното събрание искане за създаване на временна парламентарна комисия, която да проучи всички факти и обстоятелства около проекта "Исторически парк", както и дали са извършени престъпления, свързани с пране на пари и има ли обвързаности на местната и централната власт с изграждането му. По-рано независимите депутати Дарин Георгиев, Виктория Василева и Георги Куков също поискаха да бъде създадена подобна временна комисия.
"Поискахме го с ясното съзнание, че като независими депутати нямаме право да искаме създаването на временни анкетни комисии. Но за нас това това щеше да е добър повод да проверим кой в това Народно събрание се интересува от истината", обясни Василева.
Тя подчерта, че никога не е била запозната с бизнес делата на Ивелин Михайлов, който е създател на проекта "Исторически парк":
"В медийни публикации и в разговори с хора започнаха вече да се появяват съмнения. Искаме всичко да излезе наяве. Ако има нещо, нека той да си понесе наказанието по закона, ако не - нека ходи с гордо вдигната глава".
Василева съобщи за данни, с които разполага, говорещи за политически и финансови зависимости на Михайлов, но подчерта, че няма потвърждение дали това са достоверни факти - това могат да потвърдят само компетентните органи.
Партия "Величие" вече е в миналото, каза Виктория Василева и отново подчерта, че е била поканена от Николай Марков да се включи в нея като гражданска квота.
Интервюто на Даниела Големинова с Виктория Василева в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
Бившият здравен министър Костадин Ангелов, който сега председателства Съвета за съвместно управление, осъди Стойчо Кацаров, бивш служебен здравен министър, за 50 хил. лева заради твърдения, че е докарал болница "Александровска" до фалит. В решението на Софийския градски съд, който Ангелов публикува на страницата си във Фейсбук, пише, че "от..
Близо 200 човека се събраха пред Съдебната палата във Велико Търново тази вечер на протест срещу насилието над животни. Някои от протестиращите бяха довели и домашните си любимци. С протеста те се обявиха срещу действията на Габриела Сашова от Перник и на Красимир Георгиев от София, за които бяха изнесени данни от прокуратурата, че са..
Двама сръбски работници са пострадали тежко при трудова злополука в турски завод във Враца. Около 18,30 ч. те са били транспортирани с медицински хеликоптер до болница в София. Има опасност за живота им. Работниците са използвали вишка, за да демонтират високи стелажи, съобщи директорът на Инспекцията по труда във Враца Румен Младенов. И поясни, че..
Министерският съвет прие решение, с което обяви 18 март 2025 година за Ден на национален траур в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в град Кочани, Република Северна Македония. Това съобщиха от правителствената информационна служба. Ден на траур и у нас заради трагедията в Кочани Жителите на Кочани очакват отговори от..
Масово убийство, станало възможно заради корупцията - така премиерът на Република Северна Македония Християн Мицкоски нарече днес пожара в дискотеката в Кочани, в който загинаха близо 60 души, а над 150 бяха ранени. Вътрешният министър на РСМ: Пожарът е предизвикан от пиротехника, донесена от член на групата "ДНК " Република Северна Македония от..
В седемте дни на национален траур в Република Северна Македония посолството ни там е със спуснати знамена в знак на съпричастност. Със съдействието на външното ни министерство и на посолството ни в Скопие най-близките роднини на настанените у нас ранени от Кочани вече са транспортирани до България. Освен с транспорт, страната ни им оказва съдействие и с..
Състоянието на приетите за лечение в България 14 пострадали в пожара в Кочани остава тежко, съобщиха от здравното министерство. Хоспитализираните в София, Пловдив и Варна са на възраст от 15 до 49 години. 8 от пострадалите са настанени в "Пирогов", сред тях има три деца - на 15 и 16 години. Петима са интубирани. Тежко е състоянието на всички осем..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..