Това каза пред БНР политологът Милен Желев.
От ДБ стигнат ли до разкол с ПП, които не понасят, биха претърпели електорални щети, а дългосрочно не биха успели да победят Бойко Борисов в собствената му игра, заяви Желев.
Борисов продължава да блъфира и отлично осъзнава факта, че на този етап няма никакъв шанс да бъде избран за министър-председател. В ГЕРБ има достатъчно ярки политически фигури, които стоят на стенд-бай при евентуална нова сглобка да заемат поста на премиер, смята политологът.
В следващите няколко дни не е невъзможно да се достигне до консенсус за нова сглобка, но шансът е минимален, коментира Милен Желев в предаването "Преди всички". Според него по-скоро отиваме на избори "към края на отоплителния сезон".
Реакцията на държавния глава да не покани ДПС-НН е лош знак за това как работят българските институции. От друга страна, отношението на Делян Пеевски също показва, че и двете страни не уважават протокола, отбеляза Желев. По думите му, войната между Радев и Пеевски се задълбочава.
Малко или много, санитарният кордон е фиктивен и безсмислен, подчерта политологът.
"Делян Пеевски видимо се забавлява всеки път, когато споменат името му в пленарната зала. Този санитарен кордон малко ми напомня закона за ЛГБТ пропагандата в училищата, защото няма никакви санкции, ако той бъде нарушен."
До края на следващата седмица рулетката на мандатите ще бъде завъртяна, прогнозира Желев.
Той е категоричен, че вторият и третият мандат са обречени на неуспех, затова преди Игнажден ще е ясно ще има ли кабинет или ще ходим на нови избори.
Рано или късно, домовата книга ще бъде отстранена. Този модел не работи и може да блокира дори елементарни парламентарни процедури, изтъкна още Милен Желев.
"Напълно възможно е следващият министър-председател да се казва доц. д-р Наталия Киселова. Трябва да е готова за всякакъв вид сценарий."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
Хиляди испанци излизат на протест по улиците на 40 града срещу високите цени на наемите и имотите. Демонстрациите са организирани от синдикатите на наемателите. Споделено жилище с още трима или дори петима непознати в центъра на Мадрид или Барселона. Това е реалността, пред която се изправят много хора в Испания заради непосилните наеми...
Министрите на енергетиката на България и Турция са се договорили до 2 май да бъдат разгледани възможностите за подобряване на позициите по газовото споразумение между българските компании "Булгаргаз", "Булгартрансгаз" и турската "Боташ“. Жечо Станков и турския му колега Алпарслан Байрактар участваха в 11-та министерска среща на..
Гърция въвежда мерки срещу търговската политика на САЩ, заяви вицепремиерът Хадзидакис на среща на гръцко-италианската търговска камара. "Само 5 % от износът на Гърция е насочен към САЩ, но би било грешка да се смята, че Гърция не е засегната", подчерта Хадзидакис. Тръмп обеща да се придържа към политиките си въпреки борсовия спад..
Влязоха в сила новите широкообхватни мита, наложени от президента на САЩ Доналд Тръмп. Голяма част от стоките, внасяни в САЩ от останалата част от света, от тази нощ започнаха да се облагат с допълнително 10-процентно мито, което създава безпрецедентна ситуация в световната търговия. Вносът от ЕС ще бъде обмитяван с нова 20-процентна ставка от..
В страната продължават проявите на общественото недоволство от състоянието на пътищата, заради което катастрофи вземат жертви. Протестите идват след инцидента от понеделник, при който при катастрофа на пътя между плевенските Телиш и Радомирци загина 12-годишно момиче. Стотици благоевградчани се включиха в мълчалив протест-шествие в памет на..
Бойко Борисов: А Дани Митов… трябва да ги омете всичките там. Всички, свързани с този случай с контрабандата. Но го казвам като мое лично мнение. Щото, ако го направи, да не кажете: Борисов му каза и той го направи! *** Драги слушатели, скъпи съучастници, добре дошли в моето магазинче за гледни точки , то се намира в пощенския..
Тръмп ни даде добър урок по популизъм и много слаб урок по история. Това заяви пред БНР Ивана Николова , главен асистент в Историческия факултет на СУ. Тя коментира препратката, която прави Доналд Тръмп към 25-я американски президент Уилям Маккинли и митническата политика от края на 19-ти век. "Уилям Маккинли ни направи богати. Той..
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...