При всички положения, от външнополитическа гледна точка, е по-добре кабинет с парламентарно мнозинство от един служебен, който е в изчаквателна позиция и не предприема действия. Надявам се новият кабинет да има по-дълъг живот, за да може България, в тези турбулентни времена, да има твърда външнополитическа позиция. Това коментира бившият зам.-министър на икономиката и бивш зам. външен министър Милен Керемедчиев в интервю пред БНР.
Според него България е на крачка от еврозоната, изпълняваме вече всички критерии, включително и за инфлацията. Той прогнозира, че оптимистичното влизане е юли т. г., а реалистичното е януари 2026 година.
Керемедчиев смята, че споразумението за спиране на огъня в Ивицата Газа между Израел и ислямистката групировка "Хамас", за освобождаване на палестински затворници и връщане на заложници – трудно ще започне да се спазва.
"Важно е първо да се види най-болезнената тема за Израел, връщане на заложниците, колко са живи и колко върнати. Не за първи път Израел прави огромни отстъпки, защото за тези първоначално освободени 33 заложници Израел ще освободи 1300 затворници, осъдени терористи", посочи дипломатът.
Той коментира и влизането на Тръмп в Белия дом и какво влияние ще окаже в Близкия изток, Украйна и на Китай.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Днес във филиала на Русенския университет в Силистра се проведе Ден на отворените врати за ученици от всички средни училища в региона. За трета поредна година, там се проведе и Великденски базар, като средствата от него ще бъдат използвани за облагородяване на средата, в която учат студентите. Днес във филиала на Русенския университет се обучават 240..
30 страни участват в първото заседание на министрите на отбраната от "Коалицията на желаещите", която започна преди малко в щаб-квартирата на НАТО в Брюксел. Това съобщи министърът на отбраната на Великобритания Джон Хийли, чиято страна заедно с Франция е домакин на срещата. Според отлично информиран източник, България е представена от..
Според лидера на ГЕРБ Бойко Борисов "Булгаргаз“ е пред технически фалит заради договора с турската компания "Боташ“. Най-важният въпрос според него е да се изясни кой носи отговорност за сключването му: "Боташ" е, когато му споменаваме името, трябва да знаем, че е една много голяма, мощна, бяла компания на нашата съседка и те нямат вина, че тук им е..
Декларацията на "Възраждане" поставя редица въпроси, дори свързани с детайлите, как е формулирана и с какви искания. Трябва да отчетем, че "Възраждане" реагират по този начин на изказване, на което не би трябвало да се търси институционален отговор, каза Добромир Живков от социологическа агенция Маркет Линкс и председател на Българската..
4100 нарушения на Закона за движение по пътищата са установени през март по пътищата в област Монтана. Повече от половината от тях са за превишена скорост. Добрата новина е, че няма загинал. 50 пътно-транспортни произшествия, от които 10 тежки, са настъпили през месец март на територията на област Монтана. При инцидентите на пътя няма..
Собственици на ресторанти и заведения възразяват срещу предложението на ПП-ДБ за 6 месеца да се затварят ресторанти и заведения, ако се допуска пушене на каквито й да е цигари. От бранша предупреждават депутатите за изкуствената линия на разделение, която създават между "реалния живот и кабинетните представи за ред". Предложението на..
Вейповете, райският газ или дизайнерската дрога се приемат за модерни, но употребата им не бива да е за сметка на нашия живот, заяви министър Гуцанов. Той участва в среща, организирана от ДАЗД и Съвета на децата, посветена на вредата от наркотиците: "Толкова мащабна акция е нямало. Имаме много добър диалог с МОН, с министъра на образованието, добър..
След "улгартрансгаз" и договора с турската копания "Боташ", разследването в хотели в български ски курорти за предполагаема измама с европейски..
От първи май влиза в сила заповед на министъра на финансите, с която се допълва списъка на стоките с висок фискален риск. "Това ще бъде още една..
При засилен интерес премина общественото обсъждане за изграждане на кариера за добив на пясък и чакъл в землището на село Първенец, община Родопи,..