По предложение на служебното правителство президентът подписа указ за прекратяване правомощията и освобождаване от длъжност на главния секретар на МВР Живко Коцев, съобщи пресцентърът на държавния глава.
Мотивът на правителството е "заради тежко нарушение на закона за вътрешното министерство и действия, накърняващи престижа на министерството".
На 4 април Коцев обяви, че напуска поста по собствено желание и че е решил да продължи реализацията си извън Министерството на вътрешните работи. Ден по-късно, в присъствието на бившия премиер Николай Денков, той оттегли оставката, защото била провокирана и подадена под огромен психологически и морален натиск.
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет освободи Мария Павлова като зам.- главен прокурор, след като тя положи клетва за служебен правосъден министър. Колегията обсъжда и сигнала на бившия правен министър Атанас Славов, че висши магистрати са оказвали натиск върху Коцев да подаде оставка, съобщи БТА.
Трескава подготовка по Южното Черноморие за предстоящия летен сезон. Първите туристи се очакват за Великден, а бизнесът усилено търси хиляди работници, предаде БНТ. От бранша обещават с 10% по-високи заплати спрямо 2024 година, но въпреки това отчитат..
Партия "Възраждане" обмисля да поиска вот на недоверие към правителството. Това обяви във Велико Търново лидерът на партията Костадин Костадинов, предаде кореспондентката на БНР Здравка Маслянкова. По думите му, причината е бездействието на държавата за..
Във Варна, Кърджали и други градове днес граждани излязоха на протест срещу насилието над животни. Такива протести вече се проведоха в изминалите дни в София, Перник, Шумен, Гоце Делчев и редица други градове в страната. Гражданското възмущение се надигна..
Велико Търново се гордее със своето славно минало, кодирано и в празника на града, свързан с деня на Светите Четиридесет мъченици – духовните..
Всичко започва в една мартенска вечер през 2007 г. по идея на WWF – 2 милиона човека и 2 хиляди компании в Сидни (Австралия)изгасят осветлението си за..
Българската образователна система и Законът за предучилищното и училищното образование нямат т.нар. езикова интеграция, призна министърът на..