Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ОТВОРИ ОЧИ С БНР БУРГАС от 7 до 10 часа 16-ти септември


Понеделнишкото утро идва и с трепетно вълнение за малки и големи, учители, родители и ученици, защото днес откриваме новата учебна година. Наглеждайте да не кипне кафето, не забравяйте да изключите ютията, на излизане от вкъщи и дано да сте купили букетите от снощи…Така вълнуващо започва 16-ти септември, а по-важното и интересното очаквайте и в сутрешния ефир на БНР Бургас!  Ето какви са акцентите ни до 10.00 ч.

В темата ни днес - С обновени класни стаи за първокласниците, ремонтирани кабинети в професионалните гимназии, нов физкултурен салон в Електротехникума и нов учебен корпус в училището в кв. Горно Езерово откриваме новата учебна година – какво още – говори заместник кметът Йорданка Ананиева.

Третото издание на сборника "Приказни истории с БНР Бургас" е вече готово. В него са събрани 56  забавни и интересни творби на деца от 6 до 16 години – разказваме ви за кампанията.

В минутите за култура – Над 20 документални ленти ще види публиката на второто издание на Международния фестивал на документалния исторически филм DOCK, който се открива във вторник в Бургас. Повече за програмата разказва един от основателите на форума Димитър Стоянович.

Ще ви срещнем и с писателя Атанас Арнаудов, който представи сатиричната си книга за българите живеещи или пътуващи в чужбина.

Преглед на печата и хороскоп очаквайте още в срещата ни тази сутрин.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините в развитие можете да следите и в нашата Facebook страница, както и в Twitter. Последвайте ни и в Instagram и YouTube за различния поглед на събитията от деня.
ВИЖТЕ ОЩЕ

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 11 ФЕВРУАРИ!

ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 11 ФЕВРУАРИ! Минусови температури навън, но положителна нагласа отвътре – това ни трябва за вторник! Защото, раздавали работа на промоция… Добро утро на 11-ти февруари! Навлизаме в делника с нагласата да дадем каквото можем на света, а отвъд завесата на дома и офиса, поглеждаме от ефира на БНР –..

публикувано на 11.02.25 в 07:00

"Булевард Демокрация" на 10 февруари

Темите в предаването днес: В Бургас здравни инспектори провериха козметични салони след случаите на пострадали жени с поставен ботулинов токсин. Какво показват проверките, интервю на Нина Рангелова с говорителя на РЗИ Елица Карагьозова. Какви ремонтни дейности текат в момента и се предвиждат тази година в община Царево, разговор с кмета Марин..

публикувано на 10.02.25 в 14:15

Добро утро с БНР-Бургас на 10 февруари!

Започваме седмицата с добри новини. Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов потвърди в Бургас, че в бюджета за тази година не се предвижда повишаване на данъците и осигуровките. Той увери, че няма да има и орязване на социални придобивки. Министър Гуцанов и председателят на НС Наталия Киселова се срещнаха със симпатизанти и..

обновено на 10.02.25 в 07:16

ОЧАКВАЙТЕ В „ИСТОРИИ ЗА ДОБРОТО“ ОТ 17 ДО 18 Ч:

Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас с любов и надежда. Звукорежисьор ще е Мариян Райнов, автор и водещ - Стефка Бакърджиева. Темите в предаването ни от 17 до 18 часа:..

публикувано на 09.02.25 в 15:00

ОЧАКВАЙТЕ В „ЕВА В НЕДЕЛЯ“ ОТ 13 ДО 15 Ч:

Нека изпълваме всеки ден с възможно най-много моменти, в които сме благодарни за всичко хубаво в живота си. Насладете се на неделята, а ние ви каним на релакс и сладки приказки в ефира на БНР - Бургас! Звукорежисьор е Мариян Райнов, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите и гостите в предаването ни: - Ева в предаването ни днес ще е..

публикувано на 09.02.25 в 11:00

"Ден до пладне" по БНР Бургас на 08 февруари:

Ето какви са акцентите в седмичното обзорно предаване на БНР Бургас "Ден до пладне" днес: Темата за психичното ни здраве е все по-актуална. Кои са факторите, които повлияват негативно, разговаряме с д-р Георги Гребенаров, от Центъра за психично здраве в Бургас. Защо общините работят в условията на оскъдни средства и капиталовите им програми са..

публикувано на 08.02.25 в 09:00

Булевард Демокрация на 7-ми февруари

Психичното здраве и зачестилите случаи на инциденти с хора с психични проблеми дава начало и на днешното ни предаване. Психотерапевтът Ваня Чечева коментира че вербална или физическа агресия най-често водят сензитивните хора в кабинетите на специалистите. Още в първия час на предаването. Във втория коментираме призивите за бойкот на хранителните..

публикувано на 07.02.25 в 15:00