Първите чуждестранни туристи пристигат по Южното Черноморие. С два чартърни полета от Тел Авив 210 израелски граждани ще бъдат официално посрещнати от ръководството на Бургаското летище. Те ще бъдат настанени в курортен комплекс“Слънчев бряг“. Как се готвят морските курорти за посрещането на летовниците проверяваме днес в темата на деня. След новините в 8 часа ще чуем кметът на Поморие Иван Алексиев.
Над 100 милиона лева са предвидени за подобряване качеството на живот, икономическото развитие и екологията в Плана за интегрирано развитие на на община Айтос до 2027. Как протече общественото обсъждане на плана ще разберем след 8.30
В минутите за култура изкуство след 9 часа ще чуем част от участниците в Нощ на литературата, които снощи четоха откъси от съвременна европейска класика в новата градска библиотека. За изложбата, с която Бургас ще отдаде почит към творчеството на Лора Янева, която почина от коронавирус, а бебето й бе спасено и все още е в неонатологията на бургаската болница, ще разговаряме със съпруга й Мирослав Каудов и управителят на Морското казино Людмила Кутиева.
Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции. Отворете сърцата си за историите за Доброто, ще ги споделим с вас с любов и надежда. Звукорежисьор ще е Теодора Кралева, автор и водещ - Стефка Бакърджиева. Темите в предаването ни от 17 до..
Времето е студено, но мислите ни са топли, а събеседници ни направо горещи. Приветстваме ви на вълните на „Ева в неделя“ и обещаваме от 13 до 15 часа интересни срещи с цветни и смислени хора. Стискахме палци на художничката от Бургас Ивелина Иванова да остане по-дълго Хелс Китчън, но за съжаление тази седмица тя напусна кулинарното..
Темите, с които обобщаваме седмица: Параметрите на ръста на заплатите в новия проектобюджет бяха обявени и предизвикаха различни реакции. Може ли да има промяна в тях, говорим с председателя на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. Ще има ли преосмисляне и на данъчната политика спрямо заведенията, коментар на ресторантьора..
Проектобюджетът дава старт на предаването ни днес след като стана ясно, че синдикатите са недоволни от ръста на заплатите. Ще чуем председателят на бургаската структура на КТ "Подкрепа" Иван Костадинов. На един от созополските плажове се появи нефтено петно. Как ще бъде премахнато и опасно ли е ще разберем от концесионера на ивицата. Избора на..
Нещата никога няма да са толкова добри, колкото се надяваме, и никога толкова лоши, колкото се опасяваме. Добро утро в петък, любимият ден от седмицата! Екипът ни днес – звукорежисьор е Теодора Кралева, новините представя Нина Рангелова, водещ е Стефка Бакърджиева. Ето темите в минутите от 7 до 10 часа: - Форум за Авио/ Свързаност и..
Темите в предаването: Община Приморска предупреди за опасни дървета на пътя Аркутино-Приморско-Китен, какви действия са предприети, интервю на Петя Янакиева с кмета Иван Гайков. Бойкотираха ли за втори път бургазлии големите търговски вериги, анкета на Калина Енчева. Защо предложение за изграждане на картинг писта в парк "Росенец" предизвика дебати..
Мъжът ми от вчера пее коледни песни, а децата настояват да вадим елхата… Добро утро в зимната приказка на четвъртък! За радост на децата и за ужас на шофьорите 20-ти февруари идва със студ и тук-там сняг. Проследяваме обстановката и отваряме очите за актуалните теми в ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.:..
Отново сме готови да ви разкажем за положителни примери и каузи в ежедневието ни, да ви срещнем с добри хора и да ви заредим с положителни емоции...