През лятото компетентността на служителите е два вида: О, не знам, от утре излизам в отпуск или о, не знам, до вчера бях в отпуск.
Добро утро на 28-ми юни, лято е, а утрото мирише на море и отпуска! Усмихваме вторник и от ефира на БНР Бургас. Започваме със свежа музика и важните теми. Ето акцентите ни до 10.00ч.
Промяна на някои цени и услуги , облагородяване междублокови и зелени пространства ще дискутира днес бургаския общински съвет. Какво още включва днешната сесия, обобщаваме в минутите след 8.000 ч.
Във времето за култура днес ви срещаме с известния писател, географ и преподавател в Софийския университет - Георги Бърдаров. С него разговаряме за дългия път към прошката във втория му роман „Absolvo te“ или „опрощавам твоите грехове“.
Легендарният бургаски индустриалец Георги хаджи Петров е обядвал в едно и също заведение с Адолф Хитлер, по време на своето следване в германския град Мюнхен. Това е един от любопитните факти в неговата книга „Връщане във времето“. Очаквайте подробности.
Мъжът ми от вчера пее коледни песни, а децата настояват да вадим елхата… Добро утро в зимната приказка на четвъртък! За радост на децата и за ужас на шофьорите 20-ти февруари идва със студ и тук-там сняг. Проследяваме обстановката и отваряме очите за актуалните теми в ефира на БНР – Бургас, ето акцентите в програмата ни до 10.00 ч.:..
Падналият в Бургас сняг не създаде проблеми на шофьорите по централните улици. Те бяха почистени и придвижването ставаше лесно още в ранните часове на деня. По-трудно се преминаваше в малките участъци в комплексите, а между блоковете, пространствата останаха блокирани от снега. Един от най-проблемните комплекси беше "Меден Рудник". Това обясниха..
Темата ни днес е синята зона и предлаганото увеличение на 2 лева за час престой. Предложението ще се гласува следващата седмица на общинска сесия, но мненията на съветниците ви предлагаме сега. Проектобюджета бе публикуван късно снощи и днес преди обед редактиран, за да получат пенсионерите увеличение на пенсиите си по Швейцарското правило. Какъв е..
Щастливци сме тези, които имаме късмета да излезем навън в ранното утро, да усетим пухкавия сняг под краката си и сами да си проправим път през неотъпканите още улици и алеи! Хора и кучета вече са навън, както и най-раннобудните работещи. Снегът е радост, но снегът може и да е проблем след като валя цяла нощ, а ние тук такъв сняг рядко..
Темите в предаването: Дъжд и сняг в областите Бургас, Сливен и Ямбол, обобщение на обстановката. Румен Радев свиква днес Консултативния съвет за национална сигурност заради рисковете и заплахите, произтичащи от разпространението на наркотици и опиати сред подрастващите и от злоупотребата с тях. От Националната мрежа за децата относно проблема..
ОТВОРИ ОЧИ ОТ 7 ДО 10 С БНР-БУРГАС НА 18 ФЕВРУАРИ! Още две или три сметки за парно и ще свърши зимата! До тогава не си разливайте кафето навън, за да не се превърне в скрежина… Добро утро във вторник! Студът се завърна, но не му позволявайте да осуети плановете ви! Отваряме вратата към новите предизвикателства на 18-ти февруари и чрез ефира на..
В очакване на новия бюджет през тази седмица, дали ще има преосмисляне на ДДС-то за ресторантьорите. С тази тема започваме предаването, подробностите в първия час. В коментарната част ще чуем Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация, за пътя на продукцията до търговските вериги и как да се скъси. Съкращават..
Падналият в Бургас сняг не създаде проблеми на шофьорите по централните улици. Те бяха почистени и придвижването ставаше лесно още в ранните часове на..
Щастливци сме тези, които имаме късмета да излезем навън в ранното утро, да усетим пухкавия сняг под краката си и сами да си проправим път през..
Темите в предаването: Дъжд и сняг в областите Бургас, Сливен и Ямбол, обобщение на обстановката. Румен Радев свиква днес Консултативния съвет за..