Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

За българите по света – с подкрепа и съпричастност

Казват, че България е там, където има поне един българин… А когато са няколко милиона? Как живеят нашите сънародници по света? Какви са техните проблеми? Загрижена ли е България за тях? Каква е държавната политика за българите по света? Как им помагаме? Въпроси, на които потърсихме отговор на организираната от Радио България кръгла маса, която бе излъчена по радио Бинар на 16 юли т. г. Участваха: Борис Вангелов – председател на Държавната агенция за българите в чужбина, Румен Йончев – председател на Комисия  по политиките за българите в чужбина към Народното събрание, Мариана Христова – редактор на сайта "Еврочикаго", проф. Любомир Гаврилов – Франция, Димитър Иванов – Швейцария, Красимир Гаджоков – Канада, Петранка Стаматова – САЩ.

Още от категорията

ЦИК получи резултата от повторното преброяване в 2204 избирателни сеикции

Последният срок, който Централната избирателна комисия бе дала на "Информационно обслужване", за да получи окончателно преизчислените данни от последните парламентарни избори, е спазен. Сутринта до 9,00 часа те са изпратени в ЦИК. Експертите на..

публикувано на 12.03.25 в 10:06

В Стара Загора обсъждат "справедливия зелен" преход

Международна конференция "Справедлив преход в Стара Загора" ще разгледа възможностите за социалната и икономическа трансформация на най-големия въглищен регион в България. Международни гости от региони в преход ще представят на старозагорци..

публикувано на 12.03.25 в 06:00

Метеорологичната прогноза е за топло и динамично време

В сряда  минималните температури ще бъдат от 5 до 10°. В София ще е около 6°. Преди обяд дъжд ще превалява все още в югоизточните райони. Вятърът ще се задържи от югозапад до умерен, а след обяд и вечерта на север от планините ще бъде и силен..

публикувано на 11.03.25 в 18:30