"Модерният скейт" от 2014 година, "Загубен в Каранца" от 2019 г. и "Докато не стигнем Изтока" от 2018 г, са част от кино заглавията, които ще накарат зрителя да „забрави“ за земната гравитация по време на Международния филмов фестивал „Бургас 2020“.
Началото на петото по ред издание на фестивала е на 18 юли /събота/ от 21.15 часа, с вход свободен на откритата сцена "Охлюва".
Филмите за скейт културата ще представи специалният гост Дени Алканиз - организатор на "TOUS COURTS" - един от най-престижните форуми за късометражно кино във Франция.
Скейт културата в Бургас е неразделна част от духа на града още от началото на 90-те години, когато пред бившата сграда на Бургаския свободен университет се сформират първите култови сбирки, а присъствието й не спира да се усеща и до днес.
В предварителен анонс организаторите на фестивала посочват, че скейтбордингът е преди всичко култура на свободния дух, а интерес към него проявяват не само „почитателите на дъската“, но и случайните минувачи, пленени от „магията на триковете им“.
В продължение на четири дни, между 28 и 31 октомври, жителите и гостите на крайдунавския град Русе ще имат възможността да се насладят на бразилско кино, литература, музика с вход свободен! Събитието се провежда в прекрасната сграда на..
Италианско-френско-испанската 138-минутна биографична драма „Лимонов“ спечели голямата награда за майсторска литературна адаптация в международния конкурс за пълнометражен игрален филм на „Синелибри“. Фаворитът бе обявен от председателя на журито..
На 27 октомври се навършват 165 години от рождението на акад. Александър Теодоров-Балан, който е първият теоретик на българския книжовен език, фонетика и граматика. Той е роден е роден през 1859 г. в с. Кубей, Бесарабия. Неговият баща Стоян..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..