"Модерният скейт" от 2014 година, "Загубен в Каранца" от 2019 г. и "Докато не стигнем Изтока" от 2018 г, са част от кино заглавията, които ще накарат зрителя да „забрави“ за земната гравитация по време на Международния филмов фестивал „Бургас 2020“.
Началото на петото по ред издание на фестивала е на 18 юли /събота/ от 21.15 часа, с вход свободен на откритата сцена "Охлюва".
Филмите за скейт културата ще представи специалният гост Дени Алканиз - организатор на "TOUS COURTS" - един от най-престижните форуми за късометражно кино във Франция.
Скейт културата в Бургас е неразделна част от духа на града още от началото на 90-те години, когато пред бившата сграда на Бургаския свободен университет се сформират първите култови сбирки, а присъствието й не спира да се усеща и до днес.
В предварителен анонс организаторите на фестивала посочват, че скейтбордингът е преди всичко култура на свободния дух, а интерес към него проявяват не само „почитателите на дъската“, но и случайните минувачи, пленени от „магията на триковете им“.
Изложба с рисунки от осмото издание на Международния конкурс "Моята българска бродирана риза 2024" може да се види в Българския културно-информационен център в Скопие. Експозицията запознава публиката с творби на младите таланти – ученици от..
В българското средно училище „Христо Ботев“ в словашката столица Братислава днес ще бъде представена адаптирана версия на романа „Под игото“ на патриарха на българската литература Иван Вазов. В представянето ще участват актьорът от Народния театър „Иван..
На специална церемония днес на виртуозните ни цигулари Светлин Русев и Лия Петрова ще бъдат връчени цигулките „Страдивариус“ - 1716 и „Гуарнери дел Джезу” - 1733 г., собственост на българската държава. Именитите ни цигулари ще имат възможността да радват..
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..