"Модерният скейт" от 2014 година, "Загубен в Каранца" от 2019 г. и "Докато не стигнем Изтока" от 2018 г, са част от кино заглавията, които ще накарат зрителя да „забрави“ за земната гравитация по време на Международния филмов фестивал „Бургас 2020“.
Началото на петото по ред издание на фестивала е на 18 юли /събота/ от 21.15 часа, с вход свободен на откритата сцена "Охлюва".
Филмите за скейт културата ще представи специалният гост Дени Алканиз - организатор на "TOUS COURTS" - един от най-престижните форуми за късометражно кино във Франция.
Скейт културата в Бургас е неразделна част от духа на града още от началото на 90-те години, когато пред бившата сграда на Бургаския свободен университет се сформират първите култови сбирки, а присъствието й не спира да се усеща и до днес.
В предварителен анонс организаторите на фестивала посочват, че скейтбордингът е преди всичко култура на свободния дух, а интерес към него проявяват не само „почитателите на дъската“, но и случайните минувачи, пленени от „магията на триковете им“.
Будителите са личностите, към които изпитваме не само признателност и възхищение, но и възприемаме като едни от най-значимите фигури в историята ни, защото събуждат чувството ни за национална приобщеност. Какво обаче стои зад понятието "будител“,..
Един от най-добрите цигулари в света и концермайстор на Кралския Концертгебау оркестър в Амстердам Веско Ешкенази отново си е вкъщи, в родната София. Повод са двата заключителни концерта от Националното турне на проекта "В света на музиката” на..
Покана за изложба на открито "Будителките – жените, които променят историята" отправи във Фейсбук страницата си Българският културен институт във Варшава. Експозицията ще изложена на пана на оградата пред българското посолство в полската столица...
Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра..