На тържествена церемония в София, Атанас Скатов получи приза „Почетен факлоносец на мира“ от организаторите на световно известната международна щафета „Пробег на мира“ (PeaceRun). Топ алпинистът на България посвети своите постижения на каузата за опазване на околната среда, за живот в мир и хармония с природата и със себе си.
В документално видео за Скатов, организаторите на щафетата представиха постиженията и личната философия на българина. На церемонията Атанас сподели, че е трогнат от признанието и от своя страна подари последната си книга "Седемте континентални първенеца" - издание на личните му дневници при изкачването на 7-те най-високи върхове на планетата.
Новото предизвикателство пред Атанас Скатов е зимно изкачване на връх К2 (8 611м). Той вече се отправи на експедиция в планината Каракорум, на границата между Пакистан и Индия, за да направи опит за изкачване на втория по височина (след Еверест) връх на планетата. „Всичко е във вярата. Вярвам, че имаме шанс да се качим“, сподели в интервю за БГНЕС Скатов. Към момента той никога не е предприемал зимна експедиция към върхове с височина над 8 000 м.
Невъзможни неща няма и всеки може да сбъдва мечтите си, каза преди време алпинистът в интервю за Радио България. Още за предизвикателствата и пътят към мечтите, прочетете и чуйте в публикацията ни: Алпинистът Атанас Скатов – за превратностите и изборите в живота
Преживяваше в междинен свят, издигнат над дребнавостите на материята, ала с допусната до Божия промисъл душа. С прилепени до земята нозе отваряше сърцето си за птиците и слушаше с наслада гъшия хор. А в белотата на картона привиждаше лицата на велики..
След като посвещава 23 години от живота си на Кралския военноморски флот, британецът Дарен Картър решава да се уволни през 2013 г. Признава, че в продължение на години се е носил без посока през "бурните води на живота" - от работа..
Казва, че отдавна не се чувства чужденец в България. Тук е неговият дом, научил е българския и подобно на повечето ни сънародници се вълнува от политическата ситуация в страната. Но най-голямата му страст, това, което изпълва дните му със светлина..
"Преди да изобретя "Трапеца на смъртта", аз се наричах Лазар Добрич и така ме пишеха по афишите и програмите." Сеньорът на световното цирково изкуство..