Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започва обновяването на Спешната медицинска помощ

Снимка: Архив/БГНЕС

Днес в гр. Бяла здравният министър проф. Костадин Ангелов ще даде началото на строителството, реконструкцията и ремонта на обектите от системата на спешната медицинска помощ в страната. Това е началото на големия инвестиционен проект, финансиран от ЕС по Оперативна програма „Региони в растеж” 2014-2020 г. За филиала в гр. Бяла да бъде построена изцяло нова сграда.

С над 838 000 евро бюджет по проекта напълно обновени и модернизирани ще бъдат 237 обекта на спешната медицинска помощ, включително 27-те центъра за спешна медицинска помощ с техните 170 филиала, 6 изнесени екипа в общините, както и 34-те спешни отделения в държавните лечебни заведения, съобщи Здравното министерство.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Посланичката на Австрия Андреа Икич-Бьом, министърът на външните работи Георг Георгиев със съпругата си, участваха в 24-ия Виенски бал в София.

За 24-та поредна година София беше домакин на Виенски бал

Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..

публикувано на 09.02.25 в 10:53
Илюстративна снимка - магистрала E-75, преминаваща през Белград.

Външно министерство предупреждава за трафик проблеми в Сърбия по път Е-75

В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..

публикувано на 09.02.25 в 09:49

Мила Попова и нейните пролетно-есенни етнопалитри в Бургас

Притежава ли всеки един от нас  способността да влияе на обществените нагласи и да създава условия за едно по-щастливо, по-уверено и изпълнено с надежда общество, в което хората изразяват себе си по най-добрия начин? Според някои българи..

публикувано на 09.02.25 в 09:35